.

.

New
Многу 200pcs Отклучен HUAWEI E160/E160e USB 3G Мобилен Широкопојасен Интернет Dongle/Модем(Лого по случаен избор),DHL превозот

Многу 200pcs Отклучен HUAWEI E160/E160e USB 3G Мобилен Широкопојасен Интернет Dongle/Модем(Лого по случаен

DEN 129600.00
DEN 144000.00

Количина на стоки
Достапно


вид забелешка : црни или бели ,во Боја, ЛОГО ,пакет може да бидат различни, случајно испорака! Опис На Производот
Huawei E160 USB modem е мобилна модем кој го поврзете вашиот компјутер преку 3 G широкопојасен интернет мрежата. Тоа може да има пристап до интернет на сите quad-band GSM 850/900/1800/1900 мрежи и UMTS/HSDPA (900/2100 MHz) мрежи. кој поддршка на download брзина и до 3.6 Mbps.
Исто така, E160 стап модем КОМПЈУТЕР поддржува гласовни и порака пишување/испраќање/примање и група испраќање (до 20 контакти во исто време). така можете да управувате со пораки преку табла, како што се сортирање на пораките од страна на телефонски број или време. Можете исто така увоз/извоз на пораките помеѓу SIM/USIM картичка и лаптоп.
Инсталација техника вработени во Huawei E160 мобилен широкопојасен интернет dongle е Plug-n-Go. Тоа е, можете да вметнете ја вашата 3 G SIM картичката во модем, приклучок на dongle во USB-порта на лаптоп/десктоп и старт пристап до интернет. Кога ќе го приклучиш на dongle за прв пат, инсталацијата на софтверот треба да биде направено. Инсталација волшебник ќе ве води низ овој процес.
спецификации
Бренд Име Huawei Модел E160/E160 G/E160 E Мрежата HSDPA / UMTS - 900/2100 MHz. GSM / GPRS / EDGE - 850/900/1800/1900 MHz.
Брзина на Симнување до 3.6 Mbps, ги Испратите до 384 Kbps Меморија Micro SD слот до 8gb. Пристаништа USB Интерфејс LED Индикатор. Antena Внатрешна Антена Димензии
Димензии 75 х 25 х 12mm.
Тежина 50g Поддржани Системи Windows 2000, XP, Vista, 7, Mac OS. Коментарите
Отклучен.
Нула-Инсталирајте Plug and Play Софтвер. Пакет Содржина
USB Модем.
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку е-маил или trademanger преку зборуваме за цена!
Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!

Карактеристики на стоката

Безжичен Протокол:
802.11 n,802.11 a/g
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Тип:
Безжичната
Примена:
Лаптоп
сертификација:
CE
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Број На Модел На:
E160/E160E/e160G
Бренд Име:
Huawei
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
3.6 Mbps
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b
Производи Статус:
Акции
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат