.

.

New
Рачно изработени Гума Латекс Шорцеви Панталона Мажите Латекс долна облека Пред Zip

Рачно изработени Гума Латекс Шорцеви Панталона Мажите Латекс долна облека Пред Zip

DEN 1413.00
DEN 1536.00

Количина на стоки
Достапно


Се враќа
Ако не сте задоволни со производот кој сте го добиле, ве молиме контактирајте со нас, и ние ќе се обидеме да се реши тоа за вас.8 mm и 1mm се исто така достапни)
-Сите големини се на располагање. Избегнувајте детергенти и сапуни. Љубезно се напомене дека ние не прифаќаме негативни повратни информации. Дебелината на 0. Постојат 3 главни методи на подготовка на латекс catsuit за носење.
Никогаш не ја собори сува, суво чистење или железо вашата облека.40 мм дебел—високо ниво на флексибилност (0.
(3) третиот метод на намалување или елиминирање на високо триење на латекс кога облекување е да chlorinate гума. Избегнувајте влажни услови на чување, Испорака На основен носач се користи, е Кина Пост Регистрирани Воздухопловната, ако треба објектот итно, ние силно препорачуваме да плати 16 екстра за забрзување на ИЗРАЗИ , Кои се околу 15 дена . Ако сте незадоволни со нашите објектот, ве молиме да не ни даде негативна повратна информација веднаш, ве молиме контактирајте со нас прво, ние ќе ви даде брз решение. Да блесне, ние ви препорачуваме да се користат силиконска основа полски, како што се "Ерос Bodyglide" или " Ерос Култот Облекување Помош
Никогаш не сјај за користење на мебел полски и да се избегне на база на масло масла и креми како овие уништи гума. Прилагодувањето е многу добредојдена
-MOQ е 1pc за секој објект, олово време е во рок од 10-20 дена . (1) Лесно прашина внатрешноста на облека со talc пред ставање на, бидејќи скитници talc и прашина е многу видливи против гума. Вие исто така може сакаат да носат еден пар на светлината памучни ракавици за да се избегне било каква штета
Кога се справувате со латекс со голи раце бидете сигурни дека тие се чисти пред да дојдат во контакт со вашата облека. ние нема да ве остави незадоволни поради нашите грешки. Ви благодарам многу! Посакуваме да имате пријатен шопинг патување во нашата продавница !!(*^-^*). Тоа е специјално дизајнирана да се повлече-да-во и притисни-што-да се спроведе во сите вистинските места.
(2) Употребата на силиконски-лубрикант, како што се "Ерос Bodyglide" или "Ерос Култот Облекување Помош". Нанесете тенок слој во внатрешноста на облека и вашата кожа, ако е потребно.
Не се фаќа за надворешната површина на вашата облека премногу тешко, или со груба ткаенина, како на сјајни површини може да бидат трајно рбет.
За Повратни информации : Feedback е многу значаен за двете од нас, ако сте задоволни со нашата објект и службата, ве молиме помогнете да ја објавите позитивна повратна информација за нас, ние ќе го прават истото за вас.016 инчи) е оптимално за двете флексибилност и endurability. Бидете сигурни дека вашата облека е добро подмачкано или talced.
Складирање
Латекс облека најдобро се чуваат спушти слушалката во шкафот далеку од извори на топлина, светлина (особено светли сончева светлина и силна УВ светлина која ќе се деградира светло обоените алишта), метал, масла, растворувачи, greases и оган.
Боја на графикон :
Како да се измери :
Носење
Во принцип латекс облека се дизајнирани да бидат тесни-монтирање. Бидете свесни дека гума може да бидат обоени трајно браун ако во контакт со бакар, месинг или бронза - се грижи со бакарни монети
Никогаш не се изложуваат на латекс да етерични масла
Никогаш не се изложуваат на вашата облека да гол пламен и оган што гори гума
Полирање
Вашата облека ќе се доставуваат до вас од unshined.
Гума лесно можат да бидат означени или искинати со ноктите ако прекумерна сила се користи при влечење на вашата облека.
Чистење
Може да ги гума облека во чиста, млака вода.

Карактеристики на стоката

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL
Стил:
Егзотични
Тип На Објект:
Гаќи
Бренд Име:
LarpGears
Декорација:
Appliques
Материјал:
Spandex
Шаблон Тип:
Крпеница
Пол:
Мажи
Материјал:
100% чиста латекс
Дебелина:
0.4 mm
Обработка:
100% рачно изработени
Големина:
M,L,XL,XXL in stocks
Is_customized ?:
да, тоа ќе потрае повеќе 20days
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат