.

.

New
A3650 brushless DC мотор контролира пресврт изградена-во возење со голема брзина, brushless 12V 4000rpm 24V 8000rpm

A3650 brushless DC мотор контролира пресврт изградена-во возење со голема брзина, brushless 12V 4000rpm 24V

DEN 1399.68

Количина на стоки
Достапно


Модел : A3650 Brushless DC Мотор
Оперативен напон : 6-24 VDC
12 V4000 да 24 V8000
Од окното : 5mm Бунари со дијаметар : 3мм
Brushless мотор карактеристики : ниско ниво на бучава, ниту искра, контролирани напред и рикверц, долг живот, да може да работи континуирано за повеќе од 30.000 часа
Инсталации метод
Црвената линија е поврзан со позитивниот пол на напојување, и позитивни и негативни полови не може да биде поврзан погрешно.
[Црна линија] поврзување на позитивниот пол на напојување. Позитивни и негативни полови не може да биде поврзан погрешно.
【Бела линија】Обратен контрола линија. Кога е исклучен, моторот се ротира во една насока и се поврзува со негативни линија заедно со црна линија за да го исклучите моторот.
[Сина линија] PWM брзина жица, поврзете 0~5 V пулс ширина гувернерот
[Жолта линија] FG сигнал линија
Посебно внимание : не се јават на позитивни и негативни полови, во спротивно тоа ќе се изгори од внатрешната вози, како што погрешно конекција за да изгори од моторот не може да се врати.

Карактеристики на стоката

сертификација:
CCC
Commutation:
четка
Постојана Струја(A):
Како илустрација
Излезна Моќност:
Како илустрација
Број На Модел На:
Како илустрација
Употреба:
Брод,Електричен Велосипед,Home Апарат,Автомобил,Фан
Вртежен момент:
Како илустрација
Тип:
Како илустрација
Ефикасност:
Како илустрација
Изградба:
Како илустрација
Заштита На Функција:
Како илустрација
Употреба:
Како илустрација
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат