.

.

New
За TelosB јазол 2.4 G развој одбор MSP430F1611+CC2420 учење модул Интернет на нештата опрема

За TelosB јазол 2.4 G развој одбор MSP430F1611+CC2420 учење модул Интернет на нештата опрема

DEN 12959.52

Количина на стоки
Достапно


Производ вовед :
На IOT-NODE24 T јазол е ултра ниска моќност безжичен сензор мрежа јазол кој ги исполнува IEEE802.15.4 протокол спецификација и користи PCB антена. Овој јазол не е само погодна за истражување и развој на Zig Bee протоколот, но, исто така, ги исполнува практична примена барањата на сензорот мрежа. IOT-NODE24 T може да го симнете и да се комуницира јазол програми преку одбор - натоварени USB интерфејс. IOT-NODE24 T јазли се компатибилни со Telos B, целосно поддршка на 2 и повеќе верзии на Tiny OS, и не може да одговара на различни сензори за да ги задоволи потребите на различни клиенти. Големината на јазол е мала, со 3 инсталација дупки на коло, која е лесно да се биде вграден во друга опрема. На IOT-NODE24 T јазол користи TI MSP430 F1611 процесор, и својата работна фреквенција достигне 8 MHz. Во исто време, безжичната transceiver чип CC2420 кој е во согласност со IEEE802.15.4 протокол е интегриран. Врз основа на IOT-NODE24 T јазли, со разумна спиење будење протокол, потрошувачката на енергија може да биде значително намалена и тоа е погоден за сите видови на ниска моќност апликации.
Параметар Опис :
IOT-NODE24 T јазол (MSP430 F1611+CC2420)
(1) 16 bit RISC структура процесор MSP430 F1611, ФЛЕШ во 48 KB чип, RAM меморија во 10 KB чип и БЛИЦ за 1 MB
(2) работен напон : 2.1 V до 3.6 V
(3) работна фреквенција : 2.4 GHz-2.4835 GHz
(4) емисијата на моќ : -24dbm~0dbm;
(5) прифаќање на чувствителност : -94d Bm
(6) преносот го оценувате : 250 Kbps
(7) за напојување на владата : две АА батерии, USB напојување
(8) интерфејс : USB
(9) целосно го поддржуваат верзија на Tiny OS 2 и погоре, за да го поддржуваат USB превземи програма
(10) сензор : интегрирана SHT10 температура и влажност, за светло и сензор за светло S1087 и S1087-01 на HAMAMATSU компанија
(11) резерви две кориснички интерфејси помеѓу U2 и U28 (вклучувајќи 1 UART, 1 I2 C, 6 ADC, 1 ресетирање интерфејси, 1 user го прекинете интерфејси и 2 GPIO интерфејси) за да се олесни корисникот проширување.
(12) PCB плоча антена
CD-ROM-от информации :

Карактеристики на стоката

Тип:
Безжичната
Бренд Име:
KEFU
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
.
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат