.

.

New
PCBN CNC внесува CBN струг врти алатка CCGW 09T304 CCMT 0602 CNMA ДВЕ совет за обработка леано железо челик БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

PCBN CNC внесува CBN струг врти алатка CCGW 09T304 CCMT 0602 CNMA ДВЕ совет за обработка леано железо челик

DEN 3840.00

Количина на стоки
Достапно


Дијамант струг tools/PCD CNC внесува CBN внесува (CCGW 09 T304/CCMT) еден совет
Примена : PCBN/CBN сечење алатки се погодни за висока брзина и супер висока-брзина, прецизност обработка на челик, прекалени на HRC>45, носат-отпорни, леано железо, отпорни на топлина легури на HRC>35, pearlite сиво леано железо, нодуларна леано железо, Fe-базирани P/M sintered материјали и најтврдокорните леано железо.
Драг пријател, ако ви треба друг вид инсерти ,ве молам да ми кажете.
Како да се цел?
Со цел да се обезбеди производот што го бараат и ние ќе треба да се имаат следниве информации :
1. На insert & алатки ознака - ISO код или цртеж.
2. Тип на абразивни (Дијамант или бибиси арапски).
3. Материјалот да бидат изработени. Како што има различни серии на PCD/PCBN се користи за обработка на различни целни групи.
4. Должина на потребни PCD/PCBN сечење на работ.
5. Какви и да било посебни карактеристики, на пример : Топ гребло или радиус различни за код и др.
Се надеваме дека ќе го добиете вашиот цртеж на indexable тип вметнете и алатки

Карактеристики на стоката

Агол:
CCGW09T304, CCMT 0602, CNMA120404
Обложување:
Алатки
Тврдост:
Алатки
Употреба:
Надворешни Вртење Алатка
Број На Модел На:
Алатки
Материјал:
дијамант
Објектот:
cnc алатки
Тип:
CCGW09T304-2
Име:
алатки CBN pcbn insert
Примена:
појачани челик, тешко/ сиво леано железо, ХСС се Тркалаат. Sintered метал
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат