.

.

New
Modbus Далечински IO Модул IOT Стекнување на Податоци со Голема Брзина на Пулсот Контра 8 Дигитални Текст 8 Реле Излез M160

Modbus Далечински IO Модул IOT Стекнување на Податоци со Голема Брзина на Пулсот Контра 8 Дигитални Текст 8

DEN 9216.00

Количина на стоки
Достапно

Име : Modbus Далечински IO Модул (8 DI+8 DO+8 AI) Модел Бр. : M160(Реле излез верзија) На M160 Modbus Далечински I/O Модул е индустриски класа, изолирани дизајниран, со голема сигурност, висока стабилност и висока прецизност стекнување на податоци модул, вградени 32-Битни Микропроцесори со Високи Перформанси MCU, обезбедува RS485 интерфејс. Тоа обезбедува мулти I/O, поддржува стандардот Modbus RTU, може да се intergraded во SCADA, OPC сервер, УХМР и други системи за автоматизација. Тоа е дизајн за работа во тешките индустриска примена средина, широко се користи во голем број на индустриска автоматизација, безбедност мониторинг систем, автоматско мерење и контрола на системот. На M160 Modbus Далечински I/O модул обезбедува 8 оптички-изолирани дигитални влезови,DI1 поддржува max. 10 MHz висока брзина на пулсот контра, 8 изолирани 12bits аналогни влезови, поддржува 0~5 V,0~10 V,4~20m A,0~20m A аналоген сигнал, 8 дигитални излези, DO1 поддржува 10 Hz~300 KHz PWM висока брзина на пулсот излез, или реле излези. Сите на I/O со висока фреквенција за земање и специјални филтрирање стратегија за да се обезбеди тоа е сигурен. На M160 Modbus Далечински I/O модул може да работат на широк работен напон спектар, опсег е 12 ~ 36 VDC со анти-обратна заштита на дизајн. Исто така, тоа обезбедува 1channel 12~36 VDC излезна за каков надворешен уред за да се спаси жици цена. Карактеристики : Вградени 32-Битни Микропроцесори со Високи Перформанси MCU, вградени чувар; Напојување 12~36 VDC со над напон и фаза-пресврт заштита; 8 оптички изолиран дигитален текст поддржува max. 10 Mhz висока брзина на пулсот контра; 8 дигитален излез или реле излез, DO1 поддржува 10 Hz~300 KHz висока брзина на пулсот излез; DO1 поддржува PWM излез; 8 изолирани аналоген влез, 12-битна резолуција, поддржува 0~20m A,4~20m A,0-5 VDC, 0-10 VDC; Висока фреквенција за земање и специјални филтрирање стратегија за да се обезбеди сигурност; 1 RS485 Сериски порт, поддржува Modbus RTU Протокол; Обезбедува 1 канал 12~36 VDC извор на енергија излез за надворешен уред за заштеда на жици трошоци; LED инструкции работат статус, со копчето за ресетирање за да го ресетирате, лесно on-сајт, инсталација и пуштање во работа; Користење на метал школка, заштита класа IP30. Метална школка и системот за безбедност изолација, особено погоден за индустриски апликации во областа; Пакет листата : Далечински модул M160*1 Забелешка : Оваа versioin е реле излез ,ако сакате да потоне излез верзија,ве молам, ред од овој линк :

Карактеристики на стоката

боја:
Сув контакт ДИ, Влажни контакт ДИ
Екранот:
No
Зона Број:
8
моќност:
12~36VDC
Видео Интерфејс:
No
Бренд Име:
КРАЛОТ ГУЛАБ
Наоружува Тип:
СТАН
Јазик:
Англиски
Големина:
108*70*88MM
Алармот Тип:
SMS,Апликации, ги Контролирате
Излез Број:
8
Лозинката Тастатура:
No
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Број На Модел На:
M160
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат