.

.

New
60KTYZ опрема за намалување на синхрони моторни Синхрони моторни AC синхрони моторни 220V 2.5 RPM-110RPM

60KTYZ опрема за намалување на синхрони моторни Синхрони моторни AC синхрони моторни 220V 2.5 RPM-110RPM

DEN 1308.48

Количина на стоки
Достапно


Овој тип на мотор се користи главно за фаза осветлување, електрични завеси, надзор глави, клима, Новогодишни елки, маркетинг светлината кутии, динамична слика, контрола на триење, лепење машина, издавање машина, laminating машина, екран машина, mahjong машина, електронски Инструменти и други, погоре.
Моторот големина и главните параметри се како што следува :
Телото дијаметар 60 MM Тело висина 60 MM
Моќ : 14 W Насоката на ротација : Г.С./CCW
Влезен напон : 220 VAC
Не-оптоварување ротација брзина : 2.5 вртежи во минута 5rpm 10rpm 15rpm 20rpm 40rpm 50rpm 60rpm 80rpm 110rpm
Центар оска
额定电压Rated Напон V 220 额定频率Rated Фреквенција 50/60 Hz 输入功率Input Моќ W 14 输出转速Speed r/мин 2.5 5 10 15 20 30 40 50 60 80 110 输出转矩Torque Kgcm 普通Commonly 32 20 13.5 10 6.5 5 4 3 2.5 2 1.4 较大Biggish 60 40 20 14 10 7.5 6 4 3.5 2.5 2 旋转方向Rotation Насока Г.С./CCW

Карактеристики на стоката

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
220V 2.5 ВРТЕЖИ, НАПОН 220V 5RPM, 220V 10RPM, 220V 15RPM, 220V 20RPM, 220V 40RPM, 220V 50RPM, 220V 60RPM, 220V 80RPM, 220V 110RPM
сертификација:
CCC
Commutation:
четка
Постојана Струја(A):
Како илустрација
Излезна Моќност:
Како илустрација
Број На Модел На:
Како илустрација
Употреба:
Брод,Електричен Велосипед,Home Апарат,Автомобил,Фан
Вртежен момент:
Како илустрација
Тип:
Како илустрација
Ефикасност:
Како илустрација
Изградба:
Како илустрација
Заштита На Функција:
Како илустрација
Употреба:
Како илустрација
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат