.

.

New
3/4BSPP 2Way Најлон Пластични Гравитацијата се Хранат Соларни Електромагнетниот Вентил NC со Капак за Вода Воздух, Гас Бојлер за Миење Машина за Миење

3/4BSPP 2Way Најлон Пластични Гравитацијата се Хранат Соларни Електромагнетниот Вентил NC со Капак за Вода

DEN 558.24

Количина на стоки
Достапно


Напон
12 VDC
Порт Големина
3/4"
Серпентина Отпор
4.75 KΩ±0.25 KΩ (Temp.20 0 C)
Операцијата На Владата
NC (Нормално Затворен)
Работни Медиуми
Водата, Воздухот, Природен Гас,
Низок Вискозитет Течности, итн.
Медиумите Температура Опсег
1 0 C-75 0 C
Време На Одговор
Отворете≤0.15 s Блиску≤0.3 s
Работен Притисок Опсег
0.02 Mpa-0.8 Mpa
Протокот карактеристики
0.02 Mpa≥3 L/min 0.1 Mpa≥12 L/min 0.8 Mpa≥35 L/min

Карактеристики на стоката

Напон:
220V, 12V, 24V
Тема Тип:
BSP
Структура:
Контрола
Standard or Nonstandard:
Стандард
Порт Големина:
3/4
Материјал:
Пластични
моќност:
xxx
Притисок:
xxx
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат