.

.

New
Liandlee Автомобил Задните Видите Обратна Паркинг Камера Rearview Копија CAM / 24V Камион Ван AeroBus Автобус Камерата / Автомобил Модел ОН-C8007B

Liandlee Автомобил Задните Видите Обратна Паркинг Камера Rearview Копија CAM / 24V Камион Ван AeroBus Автобус

DEN 1310.00
DEN 1440.00

Количина на стоки
Достапно

Автомобил Rearview Обратна Копија Паркинг Камера ( 24 V Камион Ван Автобус CAM ) (1) Употреба CCDIII Висок Квалитет Чип Технологија, Висока Дефиниција Слики (2) 1/3 инчен Големи Image Sensor, Голема Бленда, Појасна Слика. (3) 130-170 Степен Ултра Широк Агол На Гледање. (4) HD CCD Близу Визија . Автомобил Rearview Обратна Копија Паркинг Камера Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк агли на гледање и добра водоотпорен функции, да помогнат во намалување на инциденти и несреќа. Понудата тоа, вие не може да се добие подобар производ на оваа цена. Клучни Карактеристики : 1 .High-definition и 170 степен широк гледање агли 2. со добра водоотпорен функција. 3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн 4. Се реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. 5. Поддржува NTSC ТВ систем 6. Со својата елегантна и современа дизајн, оваа камера е многу популарна 7. Направени од високо квалитетни и издржливи материјали 8. Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Спецификација : 1.Ефективна Pixls : 440.000 (752x582) 2.Напојување : 24 V DC 3.Погледнете Агол : 170 степен 4.Слика Сензор : CCD1/3 5.TV систем : NTSC 6.Хоризонтална Резолуција : 520 ТВ линии 7.Леќи на камерата : 18.5 мм 8.Sync. Систем : внатрешни 9.S/N Сооднос : >48 Db 10.Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди 11.Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm 12.Баланс На Белата Боја : Auto 13.Вода-доказ : IP66 14.Видео Кабел Должина : околу 6m Цена & Пакет се вклучуваат : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x прирачник за корисникот Автомобил Rearview Обратна Копија Паркинг Камера

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
Liandlee
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Жица
Материјал Тип:
ABS
Должина на Видео Кабел:
6M
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат