.

.

New
Шарени Облак Бебе Деца Фото Позадина Печатени Polka Точки Нови Роден Photoshoot Реквизити Деца Фотографија Позадина Дрво Кат

Шарени Облак Бебе Деца Фото Позадина Печатени Polka Точки Нови Роден Photoshoot Реквизити Деца Фотографија

DEN 768.00
DEN 960.00

Количина на стоки
Достапно


За нас
Ние сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим. За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани на набори.
Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.
Оксфорд ткаенина
Релативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.
Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографи
Ако ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Можете да ги користите во / на отворено.
Тоа е совршен избор за фотографи.Обично тоа треба цела 12-20 работни дена за сад;15-30 работни дена во Европа, во Азија, Океанија;25-60 работни дена во Африка, Јужна Америка. Потоа ние ќе се произведе финален дизајн за вас.
Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.
П : Како можам да ги прилагодите на позадина на продажба ?
A : Можете да ги испратите на сопствени информации и големината на нашата служба за корисници преку Разговори или Цел Пораки. Ако сте задоволни со дизајн,ние ќе ви испратиме производ линк,а потоа ќе може да се купи од тоа.
Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.

Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.
Винил материјал
Тенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.
Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.
Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.
Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.)
Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;
Може да се користат и чуваат за долго време;
П : Како да го отстраните набори?
A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.
За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина.
Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.Ако сте задоволни со дизајн, можете да изберете големина сакате и плаќаат на производот страница.
Полиестер ткаенини
Дебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.
Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.
Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.
П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?
А :
Винил за ткаенини :
Тенки & лесни;
Не е водоотпорен;
Може да се користи само за внатрешна фотографија;
Обично се за еднократна употреба;
Максимална лесна ширина е 300cm;
(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )
Оксфорд ткаенина :
Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;
Поевтина од полиестер;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;
Економска цена, Подобар квалитет!
Полиестер ткаенини :
Подебел;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
П : Колку долго ќе потрае за да испратите позадина(s) за мене?
A : Ние треба 2-4 работни денови да се произведуваат по нарачка.

Карактеристики на стоката

Големина (мм):
150x220cm Полиестер, 150x220cm Оксфорд, 150x220cm Винил, 180x300cm Винил, 200x300cm Винил, 240x360cm Винил, 240x300cm Винил, 100x150cm Винил
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Број На Модел На:
S-3239
Бренд Име:
comophoto
Стил:
Деца
Материјал:
Винил,Оксфорд,Полиестер
Земјата на Производителот:
Кина
Превозот Методи:
Epacket,DHL,CNE,Кина Пост Воздух Пошта,итн.
се применуваат:
фотографија студио,забава, свадба,бебе,деца,итн.
превозот време:
7-60 дена( во зависност од земји )
Објектот:
cloud позадина
Големина:
Sizes from selection or customized
Правење време:
2-4 работни дена
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат