.

.

New
КРИ E14 GU10 LED светилка 220V 110V 9W 12W 15W LED светлото на рефлекторите Крушка Светилка топол кул бело таванот место светло бесплатен превозот

КРИ E14 GU10 LED светилка 220V 110V 9W 12W 15W LED светлото на рефлекторите Крушка Светилка топол кул бело

DEN 86.00
DEN 123.36

Количина на стоки
Достапно


Големина : 50mm(D)*60mm за 9w,12w. 50mm(D)*70mm за Висока моќност 15w КРИ E14 gu10 9 W 12 W 15 W 220 V 230 V 110 V Dimmable Led место Светло на Вниманието LED вградна светилка светла за осветлување бесплатен превозот
MR16 DC 12 V
GU10/GU5.3/E27/E14 AC85-265 V
Answer : ___________________________ Note : ние ќе ви испратиме E14 светилки. Ако ви треба MR16, E27, MR16 или GU5.3, pls остави порака кога ќе ги нарачате.
Спецификација :
[Име] led светлото на рефлекторите [Модел] 008
[Led извор]3*3 W/4*3 W/5*3 W
Големина : 50mm(дијаметар)*72mm(висина) за 9w и 12w, 50mm(Дијаметар)*75mm(висина) за 15w. Работен напон : Не-dimmable : 12 V за mr16, 85-265v или 220v за e14 , gu10 и e27. Dimmable : 110 V или 220 V [Боја Температура]Топло Бела, Кул Бело [Материјал] Магнезиум Легури Домување (Најдобри Дисипација на Топлина) [CRI] 80 Ra [Чип бренд]КРИ Материјал : Прецизност направени од авион алуминиум Живот време : 50000 часа
[Сертификати]CE, ROHS
Карактеристики :
Ултра-светли LED место светло.
Безбедно и ефикасно.
Најдобри заштеда на енергија, ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.
Долг животен век, висока прозрачна ефикасност.
Големо намалување на емисијата на јаглерод, еколошки.
Цврста состојба, shockproof.
Издржливи aeronautic алуминиум.
Центарот на вниманието, не VU и IR зрачење.
Не содржи олово, жива и други загадување елементи.
Примена :
Погоден за сали, кафулиња, канцеларија или домашна употреба.
Пакет се вклучени : 1pcs * led светилки
За Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. 3) Ако може да се't работа веднаш по завршувањето на аукцијата се затвори, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
За Пратката 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. 3. Ние само брод да се потврди цел адреси. 4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. 5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 39 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! 7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
За Враќање & Наплата 1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. 2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување. 3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени.

Карактеристики на стоката

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
9W, 12W, 15W
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Моќ Толеранција:
2%
LED Чип Бренд:
Кри
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
сертификација:
ДСА,CCC,ГШ,RoHS,FCC,CE
Зрак Агол(°):
30°
Просечен Живот (часот):
50000
Напон:
85-265V/12V
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Бренд Име:
GAINLUMEN
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Тип На Објект:
LED Светилки
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Обликот:
Круг
Должина:
60mm
База Тип:
E14/GU10/E27/MR16
сертификација:
CE&ROHS
боја:
топло бела/кул бело
ЦИРА:
80
Тежина:
50g
Лумен:
450-600LM
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат