.

.

New
Нов Производ DC 3.7 4.5 V V 5V 6V 9V 12V Мини Ресивер Микро Ultrathin Далечински Управувач Switch +Ѕид Панел Предавателот Учење Кодот

Нов Производ DC 3.7 4.5 V V 5V 6V 9V 12V Мини Ресивер Микро Ultrathin Далечински Управувач Switch +Ѕид Панел

DEN 656.00
DEN 729.12

Количина на стоки
Достапно

Примена :
Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедносни и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи. Примачот на текст Излезна Моќ ,Широк опсег на работен напон, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока , анти-мешање перформанси е добро . па со comnon предавателот ќе биде многу долга низа Спецификација: 1. Работен Напон : DC3.5 V-DC12 V 2. Макс Оптоварување : 1 A (имаат подобар оптоварување помалку од 700ma) 3. Работна Фреквенција : 315/433.92 MHz Факултативна страна ни остави масажа. Работа Тековни / Quiescent струја : 5 - 7ma/H 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20 "C- +80" C 6. Примање на Чувствителност : -114d Bm 7. Излез Држава : Текст DC3.5 V-DC12 V Излез DC3.5v-DC12 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 21mm×11mm×6mm (L×W×H) Мини Големина 10.Излез држава : Еден Toggle Latched прилагодливи Нормално Отворена Порта (НЕ) Вообичаени Порт (COM), Нормално, Блиски Порта (NC) 1)Еден-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА 2)Toggle- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО 3)LatchedПритиснете предавателот го копчето А, примачот реле е НА, Притиснете го Копчето Б, Примачот е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е микро приемник, пред да ги купите, ве молиме мерка на вашиот товар точно работен напон и струја
пакетот вклучува :
2* Предавател (за батеријата не се вклучуваат)
1* Приемник

Карактеристики на стоката

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
20-200m
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
SKU6548
Материјал:
Пластични
Карактеристики:
DC3.5V-12V
Канал:
1CH
Работна Фреквенција:
315MHZ/433mhz
Работен напон:
DC3.5V-12V
Работен режим :
Еден toggle latched прилагодливи
PCB големина:
21*11*6mm
Батеријата:
(27A 12V не се вклучени)
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат