.

.

New
1.5 kw ER11 вода за ладење вретено 4 парчиња лежишта дрво работи 80x200mm 0.01 mm, точност 220v/380v & 80mm вретено заградата

1.5 kw ER11 вода за ладење вретено 4 парчиња лежишта дрво работи 80x200mm 0.01 mm, точност 220v/380v & 80mm

DEN 6710.00
DEN 6710.40

Количина на стоки
Достапно


Ладење : Вода за ладење
Моќ Интерфејс : Факултативен H20-4 игли водоотпорен воздух приклучокот.0025 mm
Пратката во рок од 4 дена,ветување на времето за испорака.Метал вретено многу подобро од дрво вретено. Инаку вретено и инвертер ќе скршени одеднаш.01 mm
Целосно затворена P4 аголна контакт лежишта
Имајќи Тип : 2×7002 C P4 DT & 2 ×7002 C P4 DT
Вода за Ладење ER11 collet дел
Маст За Подмачкување
Главната Примена : Engrave за дрво,бамбус,нормално PCB,ПВЦ,ПММА,пластика,duotone одбор(ABS)и др nonmetal, исто така, може да engrave на злато,сребро,бакар, алуминиум,Pb итн мек метал работна површина .5 kw 220v ER11 вода за ладење вретено 80x200mm 4 лагери
1 & 80mm Вретено Менгеме/ заградата
Вретено :
Основни параметри :
Големина : 80 x 200mm (Средно тело со дијаметар : 80mm;Должина : 200mm)
Брзина Начини : Преку 3-фаза излез инверторот и прилагодување на инверторот фреквенцијата на промена на вретеното брзина.
Цртање Слики :
Подготовките пред употреба
Вретено работна средина температура обично е -10 ~ 40 . Можеби ќе треба да го замени на вретеното лежишта.5 kw вретено.
Тоа треба да се осигура дека пред употреба на вода за ладење вретено, систем за ладење работи правилно.
Фрлија Алуминиумски Заградата :
Дијаметар : 80mm
Материјал : Фрлија Алуминиум
Карактеристики :
Во споредба со алуминиумски профил тела,точноста е многу повисока , и тоа е тешко да се деформира. Ако недоследност треба веднаш да се затвори, замена на инверторот и вретено поврзан две жици од три-фаза моќ снабдување.735 kw)
Напон : 220v AC (Ако сте треба 110v/380v вретено ,ве молиме оставете порака за нас,ви благодариме)
Фреквенција : 0-400 Hz
Брзина : 0-24000rpm
Runout Исклучување : 0.
Пред инсталирање на првиот електричен вретено оска сврте главата со рака, треба да се флексибилни, не-блокирање феномен.
Грижа и одржување :
Вода за ладење вретеното МОРА да се користи со пумпа за вода.
Поврзете на инверторот вретено, три-фаза моќ инвертер кабелот треба да биде лемење во приклучокот 1 (U), 2 (V), 3 (W) нозе, 4 нозе за земјата. Воздухот приклучокот означен "1 ","2"," 3"," 4", "1 ","2 ","3" беа поврзани со инвертер (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјата.
Ние сме вретено производителот ,ние ви го нудиме само најдоброто квалитет и најдобра цена за вас.Коаксијален степен помалку од 0. (Се обрне внимание! нашите вретено "4" поврзување на GND,вети лична безбедност!!)
Моќност : 1.
Користете правилно
Вретено во зачувувањето и транспорт, со голема брзина маснотии во имајќи државата ќе се промени, купувачите треба да се работи на мала брзина за 30 минути. Бучава : водено ладење вретено мотор е во суштина не врева, но воздух за ладење вретено мотор е многу висока.
AC вретено мотор МОРА да се користи со инвертер. Ние ќе ви помогнат да се постави тоа.
Ако не знаете како да се поставите на инверторот или да се поврзете на вретеното да инверторот,ве молиме контактирајте со нас.Ако ви е потребна за употреба за метал ,хард дрво,гранит,камен,можете да изберете метал вретено. Пред користење,ве молиме да се постави на инверторот параметри погоден за вретено.
Прецизност 0.
Топла Продажба
1 и 1.
Се carefull собранието се направи вретено повеќе precisional. Опис На Производот :
Фрлија алуминиумски држачи е со висок квалитет на алуминиум кој е кастинг со посебен процесот на производство ,во споредба со. Квалитетот е многу добар. Моќност на инверторот треба еднаков или поголем од вретено моќ. Вретено и инверторот треба да се работи заедно. 3000 вртежи во минута, а потоа следат сиромашните се зголемува, се кандидира 20 минути секој. Ако ви треба челик работа,ве молиме проверете метал вретено,ви благодарам!)
Предност :
P4 аголна контакт лежишта , 2×7002 C P4 DT & 2×7002 C P4 ДТ ,зголемување вретено живот
Повеќе должина направи вртежен момент поголем,повеќе моќни.

Карактеристики на стоката

боја:
220V, 380V
Диск:
Моторни
Максимален Вртежен Момент:
0.51 Nm
Оперативен Брзина:
0-24000rpm
Бренд Име:
G-ДЕНАР МАШИНА
Број На Модел На:
1.5 kw ER11 Вода за ладење Вретено комплет
Примена:
Мелничката
Големина:
80x200mm (80mm diameter)
Напон:
220v
тековната:
7A
моќност:
1.5 kw (1HP=735w)
Ладење:
вода за ладење
имајќи тип:
2 X 7002C P4 DT и 2X 7002C P4 DT
collet:
ER11
Фреквенција:
400Hz
Collet Опсег:
1-7mm (Вклучувајќи 1/4,1/8)
вретено заградата:
80mm
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат