.

.

New
FDX-A/B Lf Рачни животинско rfid таг читателот Миленичиња Куче, Мачка Риба чип microchip скенер со висока светлина OLED дисплеј

FDX-A/B Lf Рачни животинско rfid таг читателот Миленичиња Куче, Мачка Риба чип microchip скенер со висока

DEN 7455.00
DEN 8016.00

Количина на стоки
Достапно


Поврзани Производи
FDX-A/B Lf Рачни животинско rfid таг читателот Миленичиња Куче, Мачка Риба чип microchip скенер со висока светлина OLED дисплеј
Објектот ST02 Големина
155 X82 X33mm Боја Бела и Сива Metarials
ПВЦ Домување
Фреквенција
134.2 k Hz Читаат и пишуваат ISO 14223
Протокол
ISO11784/5 FDX-А, FDX-Б, EM4102, HDX
Читање опсег
≥8 см(12mm×2mm, стакло ознака)
Екранот
128×64,црно и бело,OLED
Копчиња
4 копчиња
Индикација
На наполнетост на батеријата контрола и Bluetooth . Ѕвончето
USB порта
USB виртуелна comport,bluetooth виртуелна com.пристаниште
Напојување
Литиум батерија,1400m Ah,3.7 V
Нето тежина
155g
Полнење на владата Мини USB
Додатоци
Мини USB кабел, Производ инструкции. Батеријата
Согласност сертификати
FCC,CE сертификација
Меморија
До 1000 ID броеви
Јазик
Англиски,Француски,Español,Италијански,Portugues,Германски,Полски Апликација
Придружник на животните за идентификација и здравствена евиденција за управување со
Изгубено домашно милениче обединување
Лабораториски животни
Управување со дивиот свет
Добиток
Известување
Оваа читателот може да ги прочитате сите microchip импланти на FDX-Б тип (во согласност со ISO norm11784) и FDX–A (Destron, Avid, FECAVA), HDX (Tiris) и ЕМ 4102 (Хороскопски) широко се користи наменети за домашни миленици идентификација. КД-Pi10 има сериски линк од типот RS232 (TX само). Производот е лесен за употреба.

Карактеристики на стоката

Чип Вид:
Безконтактни IC Card
Големина:
155x82x33mm
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Само За Читање
Бренд Име:
Ѕвезда
Прочитајте Опсег:
>=8cm
Број На Модел На:
ST02
Фреквенција:
134.2 khz
Стандард:
ISO 11784/11785 FDX-A/B ,EM4102,HDX
Фреквенција:
134.2 KHz,125KHz Читаат и пишуваат ISO 14223
Напојување:
Литиум батерија (rechargable battery)
Јазик:
Англиски,Француски...
Апликации:
Животно Идентификација/Управување
Momery капацитет:
До 1000 ID броеви
Додатоци:
Мини USB кабел, Производ инструкции. Батеријата
Сертификати:
FCC,CE сертификација
боја:
бела и сива
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат