.

.

New
Професионална Аудио Земјата Isolator XLR Аудио Isolator Аналогни AES/ЕБУ Аудио Елиминира бучавата Isolator

Професионална Аудио Земјата Isolator XLR Аудио Isolator Аналогни AES/ЕБУ Аудио Елиминира бучавата Isolator

DEN 1776.00

Количина на стоки
Достапно


Карактеристики
※Земјата Изолација во балансиран Аудио.
※Избалансирани Стерео Галвански Изолација
※Земјата-Јамка Елиминација
※70d B crosstalk и бучава имунитет.
※Изградена-во 800 V Аудио Isolator.
Преглед
На MB-XLISO е Балансирана XLR Аудио трансформатор изолација за употреба со избалансиран,
ниска отпорност извор и или ниска или висока отпорност на оптоварување XLR Аудио влезови.На текст
и излезен интерфејс се обезбедени позлатени XLR контакти приклучоци.МБ-XLISO е
конструиран да се откажете од сите звуци брмчење и бучава поради разликата во напон потенцијали
секој влез џек е electrically изолиран од случај и од излез на земјата.Корисникот
audio source,како што се миксер, про-засилувач или друга професионална аудио производ се поврзува
на MB-XLISO текст. На излезот треба да биде поврзан со внесување на основано засилувач
или миксер во аудио систем.
Галвански изолација помеѓу влезот и излезот е предвидено од страна на студио за квалитет на аудиото
трансформатор. На MB-XLISO крши "земјата циклус" врска која може да произведе потпевнувам
во систем за звук.
Примена
S pecifications

Карактеристики на стоката

Играчот Тип:
Никој
Бренд Име:
MuxBOXS
Број На Модел На:
МБ-XLISO
Канали:
2.0
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат