.

.

New
1719 Австрија Чарлс VI Светиот Римски Император 1 Талер Месинг Позлатен Сребрен Копија Монети

1719 Австрија Чарлс VI Светиот Римски Император 1 Талер Месинг Позлатен Сребрен Копија Монети

DEN 180.00
DEN 201.60

Количина на стоки
Достапно


1 Талер - Карл VI Сала
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Австрија
1719
Дувачкиот Позлатен Сребрен
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±43
±
Медал усогласување ↑↑
Edge
Обична

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
HERUCHAO
Регионален Функција:
Европа
Година:
1840 & Порано
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат