.

.

New
Aomily DIY Гроздобер Цвеќиња Огледало Фото Рамка Силиконски Калап Nonstick Колачиња Чоколадо Мувла Кујна Печење Украсување Алатки

Aomily DIY Гроздобер Цвеќиња Огледало Фото Рамка Силиконски Калап Nonstick Колачиња Чоколадо Мувла Кујна Печење

DEN 109.00
DEN 145.92

Количина на стоки
Достапно


Спецификации :
Материјал : Храна Одделение Силиконски
Отпорност На Топлина Температура : -40 C~+230 C
Големина : 11.2*9*1cm
Боја : Случајни
Пакет Се Вклучени :
1 x Силиконски Калап
Карактеристики :
- Направен од силикон материјал, невкусна, не-токсични, флексибилни, отпорни на прашина, еднократно, не-стап и лесно да се чисти.
- Погоден за изработка на торта декорација,леб, косата,фондан,желе,подготвува храна,чоколадо и сл.
- Се безбедно да се користи во печки, микробрановите, машина за миење садови, и фрижидер.
- Лесно да се demould и стил променливи.
- Идеален за домашна употреба и за комерцијална употреба.
- Идеален за Свадба,Роденден,Предлог,Годишнина,Матурска,Карневал,Вљубените партија или други прилики.
Силиконски калапи, упатства за користење и мерки на претпазливост :
1) не е во директен контакт со отворен пламен или во близина на извори на топлина (како што се toaster греење цевки), препорачливо е кога ќе се пече, а се става во рерна на средината или горна позиција, одржувајте растојание од најмалку 5см со цевчестите грејни тела;
2) Користење неутрален детергент во машина за миење садови, или во топла вода со нормален сунѓерот за миење, чистење на мувла наопаку и чистење ефект е подобро;
3) ве Молиме да не го користите микробранова печка Јасни копчиња;
4) По печење е завршено, се отстрани за печење, quiescent ладење за околу десет минути, а потоа отпуштете, подобро;
5) Правилно користење начин да се продолжи работниот век на производот.
Напомена :
Ве молиме овозможи 1cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.
Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
Aomily
Торта Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
Силикони
сертификација:
CIQ
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Број На Модел На:
торта мувла
Непристојни Слика:
No
Сексуално Сугестивна:
No
Тип:
Торта Алатки
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат