.

.

New
Мулти-Канал Енкодер, 4/8/12*HDMI видео влезови со MPEG-4 AVC/H. 264 Видео кодирање, IP излез

Мулти-Канал Енкодер, 4/8/12*HDMI видео влезови со MPEG-4 AVC/H. 264 Видео кодирање, IP излез

DEN 115200.00

Количина на стоки
Достапно


Клучни Карактеристики
* 4/8/12×HDMI видео влезови со MPEG-4 AVC/H. 264
Бит-стапка
0. 264 Видео кодирање
* Поддршка MPEG1 Слој II; AC3 passthrough; MPEG-2 AAC, MPEG-4 AAC (Незадолжително);
поддршка аудио добивка
* Поддршка HD (1080i/720p_50/60) на SD (576p/480p_25/30) резолуција downscale конверзија
* Поддршка на IP (MPTS/SPTS) излез преку UDP и RTP протокол
* Поддршка на Нула PKT Филтер
* Реално време ефективни кодирање излез бит-стапка следење
* Контрола преку web управување, и лесно ажурирања преку web
* Модуларен дизајн,1 U шасија поддршка до 3 модули
* Најниска цена по канал, пробив цена
Принципот на Табелата (по ќерка модул)
Технички карактеристики
На текст
4/8/12 HDMI Влезови
Видео
Резолуција
1920×1080_60 P,1920×1080_50 P,1920×1080_60i, 1920×1080_50i,1280×720_60 P,1280×720_50 P, 720×576_50i, 720×480_60i
Кодирање
MPEG-4 AVC/H. Тој е опремен со 4/8/12 HDMI канали на внесување на текст со MPEG-4 AVC/H.
Други Политики :
12 месеци Гаранција. 264 видео кодирање и MPEG1 Слој II аудио кодирање (MPEG-2 AAC, MPEG-4 AAC Опционално), AC3 да помине. Секој модул може да работат за компанијата.
Превозот Политика :
Ние обично изберете најзгодно курир од FEDEX/DHL/EMS, ако поднесе цел избор на транспорт на владата е EMS, но ние не гарантира испорака од страна на ЕМС. Купи со доверба! Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Во заклучок, високата интеграција и трошоците-ефективна дизајн го прават овој уред широко се користи во различни дигитални дистрибутивни системи како CATV дигитални раководител-на крајот, сателитска и копнена дигитални ТВ, итн. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови. Тоа донесува слот структура со еден уред кој поддржува максимум до 3 DX224 модули. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Цел на Информации (HDMI влезови(4/8/12)како по цел)
Со AAC Кодирање
Без AAC Кодирање
MPTS Излез Верзија


SPTS Излез Верзија


по HDMI влез без Dolby AC3 кодирање
по HDMI влез со Dolby AC3 кодирање
Product Overview
VEK-3224 multi-channel енкодер е нашиот најнов професионален HD кодирање и мултиплексирање уред со моќни функционалност. Таму може да се испраќаат преку FEDEX/DHL.
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Тоа може да мултиплексирање на 4/8/12 кодирани TS да се генерираат MPTS или SPTS излез на ПОДАТОЦИ преку пристаништето.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.8~19 Mbps секој канал
Го Оценувате Контрола
CBR/VBR
Републиканската партија Sstructure
IBBP
Аудио
Кодирање
MPEG1 Слој II, AC3 помине преку
(MPEG-2 AAC, MPEG-4 AAC Опционално)
Земање мостри стапка
48 KHz
Резолуција
24-битна
Аудио Добивка
0-400% прилагодлива
Бит-стапка
64~320 Kbps секој канал
Излезна струја
IP (MPTS или SPTS) излез преку UDP и RTP, 1000 Base-T Ethernet интерфејс (Multicast/Unicast)
Систем во функција
Управување со мрежата (WEB)
Англиски јазик
Етернет за надградба за софтверот
Разно
Димензија(W×L×H)
482mm×328mm×44mm
Животна средина
0~45℃(работа);-20~80℃(Складирање)
Моќ барања
AC 110 V± 10%, 50/60 Hz, AC 220 ± 10%, 50/60 Hz
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Гаранција и Гаранција : Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.

Карактеристики на стоката

Пакет:
Yes
Бренд Име:
VEK
Број На Модел На:
VEK-3224
Напон:
220v
Is_customized:
Yes
моќност:
110-220v
На текст:
HDMI
Излез:
IP
технички центар:
www.catvmodulator.com
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат