.

.

New
Назад Кислород Сензор за Nissan Altima 07-13 Задната Плоча и Сензор 234-438 Автомобил Сензор Трајни Авто Делови

Назад Кислород Сензор за Nissan Altima 07-13 Задната Плоча и Сензор 234-438 Автомобил Сензор Трајни Авто Делови

DEN 748.00
DEN 880.32

Количина на стоки
Достапно

Опис
За повеќето луѓе, инсталација на сензорот е јасна за едноставна структура.
Ве молиме потврдете го моделот на вашиот автомобил пред да го купите за да се избегне грешки.
Автомобилот кислород сензор е клучот повратни информации сензор во систем за контрола на EFI моторот.
Откако кислород сензор не успее, воздух, гориво сооднос не може да се контролира од страна на повратни информации.
За погоре причина за неуспехот мора да бидат отстранети или замена во времето.
Спецификација
Големина : како на сликата шоу.
Боја : како на сликата шоу.
Применливи модели :
За 2013 Nissan Altima S Coupe 2-Врата.
За 2012 Година, Nissan Altima База Седан Со 4 Врати.
За 2012 Година, Nissan Altima S Coupe 2-Врата.
За 2012 Година, Nissan Altima S Седан Со 4 Врати.
За 2012 година, Nissan Altima SL Седан Со 4 Врати.
За 2011 година Nissan Altima SL Седан Со 4 Врати.
За 2011 година Nissan Altima за сексуално и репродуктивно Купе 2-Врата.
За 2011 година Nissan Altima за сексуално и репродуктивно Седан Со 4 Врати.
Забелешка
Таму би можело да биде малку боја нарушувања поради различни компјутерски резолуции.
Поради прирачник за мерење, таму ќе биде малку на грешка тука. Ве молиме разбирање, ви благодариме!
Пакетот вклучува
1*сензор.

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
BYGD
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Чувствителност:
-
Резолуција:
-
Мерен Опсег:
-
линеарна:
-
Hysteresis:
-
Повторливост:
CZ5424
Тип:
Не Греење Тип
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат