.

.

New
10pcs MAX7219 Dot Matrix Модул Микроконтролерски 4 Во Еден Дисплеј со 5P Линија 4 во 1

10pcs MAX7219 Dot Matrix Модул Микроконтролерски 4 Во Еден Дисплеј со 5P Линија 4 во 1

DEN 1770.24

Количина на стоки
Достапно

Инсталации Упатства : Имајте на ум : Еден модул може да се вози 8x8 dot matrix заеднички катоден Оперативен Напон : 5 V ЕДЕН модул може да се вози 8x8 dot matrix заеднички катоден Оперативен Напон : 5 V Димензии : 12.8 X12.8 X1.3cm/ Одредување завртки со 64 дупки со пречник од 3мм Модул со влез и излез интерфејси, поддршка за cascading повеќе модули за Квалитет : 1 Set левата страна на модул за влезот на пристаништето, право на излезна порта Кога контрола на еден модул, едноставно внесување пристаништето поврзани со ПРОЦЕСОРОТ Кога плуралитет на cascaded модули, влез и излез престанок на ПРОЦЕСОРОТ, на текст терминал на втората излез крајот на првиот модул модул, првите два модули на влезниот терминал на три престанок модули, и така натаму.. 51 микроконтролери, на пример : VCC 5 V GND GND DIN P2.2 КС P2.1 CLK P2.0 Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен. И поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!

Карактеристики на стоката

Број На Модел На:
MAX7219
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат