.

.

New
Нови пристигнување! 1.5 kw ER11 вода за ладење вретено моторни 4 парчиња лежишта 80x200mm 0-24000rpm точноста 0.01 mm за CNC дрво работи

Нови пристигнување! 1.5 kw ER11 вода за ладење вретено моторни 4 парчиња лежишта 80x200mm 0-24000rpm точноста

DEN 5784.00
DEN 6088.32

Количина на стоки
Достапно


Цртање Слики : Подготовки пред употреба
Вретено работна средина температура обично е -10 ~ 40 . Ако ви треба челик работа,ве молиме проверете метал вретено,ви благодарам!)
Предност :
P4 аголна контакт лежишта , 2×7002 C P4 DT & 2×7002 C P4 ДТ ,зголемување вретено живот
Повеќе должина направи вртежен момент поголем,повеќе моќни. Инаку вретено и инвертер ќе скршени одеднаш. Пред користење,ве молиме да се постави на инверторот параметри погоден за вретено.
Водено ладење вретено и воздушно ладење вретено разлики :
1.
Користете правилно
Вретено во зачувувањето и транспорт, со голема брзина маснотии во имајќи државата ќе се промени, купувачите треба да се работи на мала брзина за 30 минути.
Вретено на моторот е поголема од другите брендови.
Грижа и одржување :
Вода за ладење вретеното МОРА да се користи со пумпа за вода. Ладење во различни начини : на вода за ладење вретено мотор е употребата на водениот циклус да се излади на топлина генерирана по голема брзина ротирачко вретено, вретено мотор со вентилаторот за ладење пристап за ладење.
Ако не знаете како да се поставите на инверторот или да се поврзете на вретеното да инверторот,ве молиме контактирајте со нас.
Плаќањето мора да се.
Превозот Цена
Нашите производи се продаваат низ целиот свет. Можеби ќе треба да го замени на вретеното лежишта.0025 mm
Пратката во рок од 4 дена,ветување на времето за испорака.01 mm
Целосно затворена P4 аголна контакт лежишта
Имајќи Тип : 2×7002 C P4 DT & 2 ×7002 C P4 DT
4 парчиња на ngular контакт лежишта
Вода за Ладење ER11 collet дел
Маст За Подмачкување
Главната Примена : Engrave за дрво,бамбус,нормално PCB,ПВЦ,ПММА,пластика,duotone одбор(ABS)и др nonmetal, исто така, може да engrave на злато,сребро,бакар, алуминиум,Pb итн мек метал работна површина.Ако ви е потребна за употреба за метал ,хард дрво,гранит,камен,можете да изберете метал вретено. Воздухот приклучокот означен "1 ","2"," 3"," 4", "1 ","2 ","3" беа поврзани со инвертер (U, V, W), 4 поврзани инверторот земјата.
Ладење : Вода за ладење
Моќ Интерфејс : Факултативен H20-4 игли водоотпорен воздух приклучокот. Ние ќе се 100% гаранција за безбедност на рацете на гостите. (Се обрне внимание! нашите вретено "4" поврзување на GND,вети лична безбедност!!)
Моќност : 1.
Плаќање :
Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн. Ние ќе ви помогнат да се постави тоа.
Пред инсталирање на првиот електричен вретено оска сврте главата со рака, треба да се флексибилни, не-блокирање феномен. (Ве молиме да обрнете повеќе внимание, ова е дрво работно вретено, само може да се користи за дрво работи и алуминиум работа,немојте да го користите за челик. Секој ден пред да го користите на вретеното мора да се работи на мала брзина за 15-20 минути. Месо тело е вметната во collet мора да биде поголема од 15mm.
Корисниците на производот екранот
Вретено гравирање производи покаже
Вретено процесот на производство
Вретено од производство - собрание - тест, и, конечно, совршен за пакување . Откако на власт е вклучено, да набљудуваат дали вретено ротација на оската покажува насоката во согласност. 3000 вртежи во минута, а потоа следат сиромашните се зголемува, се кандидира 20 минути секој.735 kw)
Напон : 220v AC (Ако сте треба 110v/380v вретено ,ве молиме оставете порака за нас,ви благодариме)
Фреквенција : 0-400 Hz
Брзина : 0-24000rpm
Runout Исклучување : 0. Стегање на секачи да вретено, collet ореви ,collets,секачи мора да биде доволно чисти. Вретено и инверторот треба да се работи заедно. Животот аспекти : водено ладење вретено моторни се обрне внимание на одржување, често менува вода или на употреба на правата од индустриска вода ладилници, клима-ладење вретено фан главно од ветрот дува топлина пренесува на топлина мијалник, така што за да се постигне ефект на ладење.

Карактеристики на стоката

боја:
220V, 380V
Диск:
Моторни
Број На Модел На:
220v 1.5 kw ER11 вода за ладење вретено
Максимален Вртежен Момент:
0.51 Nm
Оперативен Брзина:
0-24000rpm
Бренд Име:
G-ДЕНАР МАШИНА
Примена:
Мелничката
Големина:
80x200mm (80mm diameter)
Напон:
220v
тековната:
7A
моќност:
1.5 kw (1HP=735w)
Ладење:
вода за ладење
имајќи тип:
2 X 7002C P4 DT и 2X 7002C P4 DT
collet:
ER11
Фреквенција:
400Hz
Подмачкување:
маснотии
Collet Опсег:
1-7mm (Вклучувајќи 1/4,1/8)
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат