.

.

New
MASTECH MS8050 Професионални Десктоп Multimetro Дигитални Multimeter Авто Спектар Клупата Врвот Multimeter Висока Точност True RMS RS232C

MASTECH MS8050 Професионални Десктоп Multimetro Дигитални Multimeter Авто Спектар Клупата Врвот Multimeter

DEN 15028.80

Количина на стоки
Достапно


MASTECH MS8050 Професионални Десктоп Multimetro Дигитални Multimeter Авто Спектар Клупата Врвот Multimeter Висока Точност True RMS RS232 C
Опис
Дизајниран за совршено се вклопуваат.
Висок квалитет 100% сосема нов.
MS8050 е клупата модел DMM производ, кој има висока прецизност и висока стабилност. Содржи 24 битови A/D конвертор и се контролира од страна на еден чип компјутер, тоа може да работи за повеќе од десет мерење функции. Тоа е пет цифри може да смета до 53000. Не само DC, AC RMS, но DC и AC мешавина сигнал е RMS може да се мери за 1000 V или 10 A. Резолуцијата на DCV е 1µV и фреквенцискиот опсег на напон или струја е за 20k HZ, која е доволна за повеќето електрични мерења. MS8050 е исто така фреквенција контра, кој може да го тестира фреквенцијата на пулсот над 2 MHZ или линеарна фрекфенција над 200k HZ, вклучувајќи го и фреквенцијата на струјата. Мерењата на 50 M ohm отпорник, 5000µF capacitor, и максимална/минимална вредност просечна вредност во однос на вредноста, моќ DB, диоди, континуитет се често корисни за инженери. Тоа е мемориска функција до 30 полн екран за заштеда на тест податоци, има боја флуоресцентни двојно дигитален екран.
MS8050 е контролирана и калибрира од страна на софтвер, не прилагодливи уред, па тоа е стабилност за долго време е загарантирана. На метар има светло-спојување RS-232 C интерфејс и компјутерски софтвер, може да се прикаже, да подготви, да ги евидентираме сите тест процеси на компјутер. На графички софтвер има ексклузивна динамичен скала, кој може да се опише многу мали промени на електрични параметри. MS8050 заедно со компјутер станува многу корисна мерка recorder. Заштита функции против некои грешка операции се добие тоа е безбедноста карактеристика загарантирана. Тоа е најдобар избор за фабрики, наука истражувачки организации, и лабораториите на универзитетите. Карактеристики
53000 брои мерење.
Auto/Manual опсег.
ACV и ACV мерења достигне до 1000 V.
DC мерење на точност достигна до 0.03%.
0.1 ohm отпор и 1µV напон резолуција.
Напон/Тековни линеарна фрекфенција мерење.
Логиката фреквенција/должност циклус на мерење.
Capacitance мерење од 0.01 нф да 5000µF.
AC/AC + DC true RMS/d Bm мерење.
MAX/MIN/MAX-MIN вредност, релативната вредност, просек вредност мерни.
Податоците се одржи.
RS-232 C интерфејс и Windows PC софтвер.
Софтвер калибрира автоматски.
Целосна заштита од преоптоварување.
Флуоресцентна боја двоен екран.
Full screen функција memory
Изолациони перформанси постигнување 1000 V CATII. Спецификации
ACV/DCV + ACV : 50m V/500m V/5 V/50 V/500 V/1000 V +/- 0.5%.
DCV : 50m V/500m V/5 V/50 V/500 V/1000 V +/- 0.03%.
AC Струја/DC Струја + AC Струја : 500µA/5000µA/50m A/500m A/5 A +/- 0.75%, 10 A +/- 1.5%.
DC Струја : 500µA/5000µA/50m A/500m A/5 A/10 A +/- 0.15%
Отпор (Ohm) : 500/5 K/50К/500 K/5М +/- 0.1%, 50 Mw +/- 0.5%.
Capacitance : 50n F/500n F/5µF/50µF +/- 1%, 500µF/5000µF +/- 2%.
Диоди : 2.5 V +/- 1%.
Должност циклус : 5 Hz ~ 500k Hz.
Опсег : 10% ~ 90%.
Логиката Фреквенција : 5 Hz~2 MHz +/- 0.006%, Vpp 2~5 V Квадратен Бран.
Линеарна Фрекфенција : 10 Hz~200 KHz +/- 0.006%.
Осетливост : Најниска 4m V.
Мемориска функција : 30 full screen.
Дисплеј : VFD големина 140mm x 40мм.
Напојување : 220 V +/- 10% или 110 V +/- 10%.
Големина : 350mm x 250mm x 100mm.
Боја : Црно-Зелена.
Пакет се вклучени 1 x MS8050 Дигитални Multimeter. 1 x Тест Товари. 1 x Тест Клипови. 1 х RS232 Кабел. 1 x AC Кабелот за напојување. 1 x Прирачник за Корисникот.

Карактеристики на стоката

AC Струја:
/
Бренд Име:
MasTech
Работен Режим:
Авто+Упатство
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
AC Напон:
/
Мерење На Напон Спектар:
50mV/500mV/5V/50V/500V/1000V
Мерење На Отпор Опсег:
5000/5K/50К/500K/5M/50M
Димензии:
350 * 250 * 100 мм
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
DC Струја:
/
DC Напон:
/
Мерење Inductance Опсег:
/
Мерење Capacitance Опсег:
50nF/500nF/5uF/50uF/500uF/5000uF
Број На Модел На:
MS8050
Мерење На Струја Опсег:
500uA/5000uA/50mA/500mA/5A/10A
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат