.

.

New
CPS-6011 60V 11A Прецизност ПРЕСТАПНА Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување Лабораториско Напојување со 28pcs адаптер

CPS-6011 60V 11A Прецизност ПРЕСТАПНА Дигитален Компактен Прилагодливи DC Напојување Лабораториско Напојување

DEN 7200.00

Количина на стоки
Достапно

Инаку ние не ќе обезбеди техничка поддршка, или други решенија. Тоа ќе одлучи од страна на продавачот според вашата локација.35 На
Не-оптоварување на текст струја (220 Vac) ≤ 180m A
Волтметар точноста ≤ 0. Овие трошоци се на купувачот одговорност.
Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти Неутрален повратни информации или Негативни повратни информации,ние ќе ви помогне да ги реши сите
проблем.3% +10 m V
Преодно време на одговор (50% -100% номинална Оптоварување) ≤ 1.
Ве молиме да направите исплата во рок од 5 дена откако ќе се одржи вашата цел. Ние ќе одговор на повеќето E-mail во рок од 24 часа. Ако производот е надвор од работниот ред под правилна употреба на
прирачникот во рамките на гарантниот период, ве молиме контактирајте со нас за да се добие производи, врати и кодот
превозот настава.
По добивањето на вашиот врати објектот, тоа ќе трае 7 дена за евалуација и истражување.
Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред tobidding/купување.
Ви благодариме.3% + 20m A
Димензии (ширина x висина x длабочина) 180 × 80 × 208mm
Нето тежина од 2.
Повратни информации
Вашето задоволство е наша цел,ве молиме оставете 4 или 5 ѕвезди на повратни информации .ПРЕВОЗОТ И ИСПОРАКА
Ние ќе брод од единицата за вас од ЕМС или Fed Ex или DHLor TNTor UPS.Многу благодарност однапред.
функција :
Употреба на микропроцесори (MCU) контрола, високата цена
Висока моќност густина, компактен изглед
Сите метални школка, многу ниски електромагнетни пречки
Усвојување на енкодер да се прилагоди на напон и струја, поставете брз и прецизен
Четири дигитални voltmeter и ammeter, поставување и прикажување на точни до две децимални места
Активен фактор на моќ корекција (Активни ПРЕСТАПНА), со номинална излезна моќност фактор> 97%;
Висока ефикасност, ефикасност до 90%
Ниска бран на бучава, врв бран е помалку од 30m V
Излез ON / OFF прекинувач
Интелигентна заштита : излез краток спој заштита, следење на текот-напон заштита (Следење OVP), следење на текот тековната заштита (Следење OCP), во текот температура заштита (еднократни лозинки)
Спецификации :
Оперативен напон спектар 170 - 264 Vac
Оперативен фреквентен опсег 45 - 65 Hz
Излезниот напонски опсег 0 - 60 V
Излезна струја опсег 0 - 11 A
Ефикасност (220 Vac, полн товар) ≥ 89%
Полно оптоварување на текст струја (220 Vac) ≤3.
Ве молиме НЕ го поставите вашата нарачка, ако НЕ сте намера да го купат.
Се истакна : купувачот во Бразил Мора да бидат обезбедени од CNPJ (CPF) /ДДВ Бр.3% +2 цифрениот
Постојан притисок државата
Оптоварување регулатива (0-100% ) ≤ 30m V
Влезен напон регулатива го оценувате (198-264 Vac) ≤ 10m V
Бран на бучава (Врв-Врв) ≤ 30m V
Бран на бучава (р.3% + 1 цифри
Ammeter точноста ≤ 0. Ве молиме имајте на ум ова.
Гаранција
Ние нудиме 1 година гаранција за овој производ.
Ве молиме контактирајте ја вашата локална царинска пред да купите. кога цел за нас, За руските купувачи, треба да се понуди На Целосното Име на примачот
Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.0 ms
Постојана моменталната состојба
Оптоварување Регулатива (90% -10% Номинална Напон) ≤ 50m A
Влезен напон регулатива (198-264 Vac) ≤ 20m A
Бран тековната бучава (врв до врв) ≤ 30m Ap-p
Поставување на точноста ≤ 0. Сосема нов
замена единица ќе бидат испратени до вас во нашата трошоците за превозот, ако таа ги исполнува нашите гаранција барања. Увозни давачки утврдени од страна на Царината. И да се утврди овие дополнителни трошоци.

Карактеристики на стоката

Тековниот Тип:
DC
Фаза:
еден фаза
Број На Модел На:
CPS-6011
is_customized:
Yes
Употреба:
1
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат