.

.

New
CA0882 Letterpress Calligraphy Свадба Покани

CA0882 Letterpress Calligraphy Свадба Покани

DEN 12084.00
DEN 12720.00

Количина на стоки
Достапно


Letterpress Свадба Покани Материјал : памук хартија Покана Големина : 127x180mm Плик големина : 135x195mm Сет вклучува 1 покани+1 плик+1 плик печат Печатење боја : корисникот може да избере. внесете боја : бело Печатење такса е вклучена Можеме да печатите различни имиња на коверти,цената е екстра Ние може да го прилагодите овој покани до стилот на вашата свадба
1. Ве молиме да ми кажете количината ви треба, и ставете ја вашата цел во прв план.
2. Тогаш ве молам да ми испрати вашиот текстот во AI/Збор/PDF датотека.
3. Јас ќе дизајн на вметнете за вас, со користење на различни украси и фонтови за да се создаде вашата посакувана покани.
4. Ќе се потврди на преглед на дизајнот.
5.Јас ќе печати на картичката и да се соберат.
6. Јас ви испрати покана пакет и да ти кажам следење на број.
Ако ви е потребен квантитет, како 60pcs или 110pcs,ве молиме контактирајте ме за да ја прилагодите цена. Како и сите налози се персонализирани,обработка на време ќе се разликуваат.Обично за Производство на време е 2-3 недели. Ако имате свој дизајн,само испрати ми детални слики, и јас ќе го созд за вас. Ние исто така може да создаде beatiful појавување на стационарни вклучувајќи :
- NIELSEN картички
- Кои сакаат добро картички
- Гостин информации картички
- Место картички
- Менија
Табела Број Картички
- Седење Планови
- Корист Кутија
Примероци може да се прилагоди. Ако сакате да видите како вашата покана ќе ви се допадне, ве молиме sed мене вашата покана текстот, и јас ќе го направи примерок со оваа информација. Примерок на одлуки е бесплатно, ако сакате да го видите вистинското примерок, вие само треба да плаќаат за превозот.

Карактеристики на стоката

боја:
Прилагодено боја
Бренд Име:
Carahandmade
Музика:
No
празник:
Свадба
Шема:
Една страница Тип
Број На Модел На:
CA0882
Стил:
Фестивали
боја:
кориснички
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат