.

.

New
Aokwe Нови пристигнување 8ch затворен купола IR 720P IP Вистински p2p WiFi безжична камера за видео надзор надзор систем

Aokwe Нови пристигнување 8ch затворен купола IR 720P IP Вистински p2p WiFi безжична камера за видео надзор

DEN 9290.00
DEN 11760.00

Количина на стоки
Достапно

Aokwe Нови пристигнување 8ch затворен купола IR 720 P IP Вистински p2p Wi Fi безжична камера за видео надзор надзор систем
Комплет вклучува :
1pcs NVR;
4pcs камера;
моќ адаптер за NVR и камерата
Завртки за камерата за инсталација.
1pcs Глувчето Оперативен систем Вграден ЛИНУКС оперативен систем за Видео влез Видео inout 8ch Мрежа wireless72 Mbps,wired100 Mbps видео излез HDMI излез 1ch VGA 1 CH Видео Кодирај Снимање D1/960 H/720 P Репродукција 4ch Снимање Снимање / Слика прирачник,мерењето,Движење откривање,Аларм за Репродукција Реално време ,Редовни,настан репродукција направете резервна копија Редовни резервни копии HDD 1 SATA до 4 TB Интерфејс Мрежа 1 RJ45 10 M/100 2 WIFI Антена USB 2 USB 2.0 Мрежа Pprotocol UPn P, SMTPPPPo EDHCP Видео Излез HDMI 1920*1080 VGA 1920*1080 Други Моќ DC 12 V 3А работна температура -10+55 влажност 10%90% Големина 257mm×210mm×45mm Тежина ≤1 Kg Wi Fi IP Куршум камера Сензор 1/4" Прогресивно Скенирање Сензор S/N Сооднос > 48 d B Дефиниција 1280 x 720 16 : 9 Висока Defination Лукс Боја : 0.1 Лукс Б/W : 0.01 Лукс Леќа 4mm OSD Датум и Време & Title белиот баланс Автоматски Day & Night Авто / Color / НА 3 D-DNR Авто Огледало/Флип за вклучување / Исклучување На Приватност Маска 4 Зона Избор на поток на Два Стриминг во Исто Време : H. 264 [email protected] или под H. 264 [email protected] или под DC12 V Моќ-1 A Интерфејс, RJ45 / WIFI 802.11 b/g/n работна температура -10 до +50 / 30% до 80% RH влажност -20 до +60 / 20% до 90% RH големина 205(L)×70(W)×55 (H)mm Тежина 500g
Слики :

Карактеристики на стоката

Изгради-во HDD:
Никој, 500G, 2T, 4T
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
ТВ систем:
ПАЛ
КОМПЈУТЕРИ на Камера:
8pcs
Број На Модел На:
АК-KN308D
Бренд Име:
Aokwevision
Должина на кабел:
Никој
Резолуција:
720P
nvr:
wifi приемник внатре
видео влез:
8ch
Видео излез:
HDMI
Камерата:
8pcs
Резолуција:
720P
wifi камера:
Yes
IR distamce:
30m
Водоотпорен:
Yes
Мобилен телефон за пристап:
Поддршка
P2P:
Yes
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат