.

.

New
Пренос Притисок на Маслото Сензор За Chrysler LHS Sebring Dodge Challenger Патување Ram меморија Џип Патриот 56028196AD

Пренос Притисок на Маслото Сензор За Chrysler LHS Sebring Dodge Challenger Патување Ram меморија Џип Патриот

DEN 576.00

Количина на стоки
Достапно


2001-2013 За Chrysler 300
1998-2002 За Chrysler Concorde
2007-2008 За Chrysler Crossfire
2001-2002 За Chrysler LHS
2004-2005 За Chrysler Pacifica
2007-2009 За Chrysler PT Cruiser
1997-2009 За Chrysler Sebring
1997-2009 За Chrysler Градот & Земјата
1997-2009 За Dodge Avenger
1997-1998 За Dodge Караван
2012-2013 За Dodge Challenger
2010-2011 За Dodge Полнач
1999-2011 За Dodge Дакота
1998-2008 За Dodge Durango
1997-2009 За Dodge Гранд Караван
1998-2002 За Dodge Смел
2009-2013 За Dodge Патување
2007-2009 За Dodge NITRO
1998-2009 За Dodge Рам 1500
1998-2010 За Dodge Ram Меморија 2500
1998-2009 За Dodge Ram Меморија 3500
2008-2009 За Dodge Ram Меморија 4500
2008-2009 За Dodge Ram Меморија 5500
2001-2002 За Dodge Stratus
1999-2009 За Dodge Viper
1998-1999 За Jeep Cherokee
2008-2009 За Jeep Compass
1999-2013 За Jeep Grand Cherokee
2008-2009 За Џип Слобода
2008-2009 За Џип Патриот
2000-2010 За Jeep Wrangler
1998-1999 За Орел Талон
1997-1998 За Плимут Гранд Voyager
1997-1998 За Плимут Градот & Земјата
1997-1998 За Плимут Voyager
2000-2004 За Jeep GRAND CHEROKEE 2.7 L Дизел Мерцедес
1999-2004 За Jeep GRAND CHEROKEE 4.0 L L6 OHV
1999-2004 За Jeep GRAND CHEROKEE 4.7 L V8 SOHC
1998-1999 За Dodge DURANGO 3.9 L V6 OHV
1999-2004 За Dodge DURANGO 4.7 L V8 SOHC
1999-2003 За Dodge DURANGO 5.9 L V8 OHV
Од 2004 до 2007 година За Dodge Рам 1500 4.7 L 285 Cu. Во. V8 ГАС SOHC Природно Aspirated
Од 2004 до 2007 година За Dodge Рам 1500 5.7 L 345 Cu. Во. V8 ГАС OHV Природно Aspirated
Од 2004 до 2007 година За Dodge Рам 1500 3.7 L 226 Cu. Во. V6 ГАС SOHC Природно Aspirated
Од 2004 до 2007 година За Dodge Ram меморија 2500 5.7 L 345 Cu. Во. V8 ГАС OHV Природно Aspirated
Од 2004 до 2007 година За Dodge Ram меморија 2500 5.9 L 359 Cu. Во. l6 ДИЗЕЛ OHV Turbocharged
Од 2004 до 2007 година За Dodge Ram меморија 2500 6.7 L 408 Cu. Во. l6 ДИЗЕЛ OHV Turbocharged
2004-2005 За Dodge Ram меморија 3500 5.7 L 345 Cu. Во. V8 ГАС OHV Природно Aspirated
2004-2005 За Dodge Ram меморија 3500 5.9 L 359 Cu. Во. l6 ДИЗЕЛ OHV Turbocharged

Карактеристики на стоката

Стил:
Varistor Тип
Чувствителност:
Дел Бр.
Резолуција:
Дел Бр.
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
Дел Бр.
Hysteresis:
Компатибилност
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Тип:
Пренос Притисок Сензор
Бренд Име:
GANGLE
Повторливост:
Примена
линеарна:
Компатибилен
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат