.

.

New
Cawanerl 2 Парчиња Автомобил LED Светло за Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl H11 4000LM 6000K Белата 12V За Опел Meriva На 2006-2010

Cawanerl 2 Парчиња Автомобил LED Светло за Магла Светлината на Денот Водење Светилка светилки drl H11 4000LM

DEN 1407.00
DEN 2759.52

Количина на стоки
Достапно

-На резервни замена светла за магла употреба Американски увезени LED чипови, светлината до 4000 LM по сет(2000 Л/крушка), не и на другите низок квалитет слабо магла, обезбеди безбедно возење средина за на дожд,магла и други лоши временски услови; -цената е за 2 парчиња абажур + 2 парчиња светилки + завртки ; -Иако инсталацијата е многу лесно, само plug & play, професионална инсталација е препорачливо; -Пред да нарачате, ве молиме проверете со вашиот автомобил модел, ако не можете да потврдите дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас. - Магла светлина само одговара на следните автомобил модел : За "Опел" Meriva На 2006 година 2007 година 2008 година 2009 година 2010

Карактеристики на стоката

Тип На Објект:
Правец На Ветер
Материјал Тип:
Висока температура отпорни пластични + Стакло
Бренд Име:
cawanerl
Име На Модел:
35500-63J02 / 19-5785-11-2 / MN142091
Специјални Функции:
Висока Моќност, Висока Осветленост, Водоотпорен
Објектот Тежина:
0.67kg
Објектот Дијаметар:
3.54inch
Напон:
12V
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CCC
За Возило Брендови/Модел:
GMC
Wattage (Теоретски моќ):
20W/Set, 10W/Сијалица
Напон:
12V
тековната:
3.8-4А -
Температура На Боја:
6000K
боја:
Бела
Услуга Живот:
10000 часа
Другиот Дел Број:
XR837532/ AC2592111/ 3225-2050B/ 990E0-65J36-000
Тип Socket:
H11
Осветленоста:
4000LM/set, 2000LM/сијалица
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат