.

.

New
CNC Делта Серво Систем 2KW AC Серво Мотор колекции 220V 9.55 NM 130mm со 3M Кабел ECMA-E11320RS+ASD-А2-2023-M

CNC Делта Серво Систем 2KW AC Серво Мотор колекции 220V 9.55 NM 130mm со 3M Кабел ECMA-E11320RS+ASD-А2-2023-M

DEN 61135.20

Количина на стоки
Достапно

fasttobuy Specilizes во industril antomation.m 2 ) (со кочница)
15. моментален струја (A)
33.01% или помалку на �10% моќ флуктуација
0.86
Класа на изолација
Класа (UL), Класа " Б " (CE)
Отпорност на изолација
> 100 M ohm , DC 500 V
Изолација сила
1. 500 Kpps / 4 Mpps (Линија возачот), Max. Висок квалитет,Најдобра услуга,Конкурентна цена,Брза испорака и Солидна репутација
2. 200 Kpps (Отвори колектор)
Пулсот Тип
Пулсот Насока, фаза Б фаза, CCW пулс пулсот Г.2 нас
Команда Извор
Надворешни аналогни команда / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass филтер
Ограничување На Брзина
Преку параметар поставување или аналоген влез
Аналогни Монитор Излез
Следи сигналот може да се постави byparameters (Излезен напон спектар : �8 V)
Комуникациски Интерфејс
RS-232 / RS-485 / USB
3.Производ Фотографии
зошто да изберат нас?
1.
CNC 2 KW AC Серво Мотор колекции Систем 220 V 9.55 NM 130mm со 3 M Кабел ECMA-E11320 RS ASD-А2-2023-M
Мотор : ECMA-E11320 RS ASD-А2-2023-M
Пакет Содржина :
1* 2 KW AC серво Мотор
1* 2 KW AC Серво Диск
1* 3 M Енкодер Кабел &Power Кабел
1 Мотор Спецификации
Модел
ECMA-E11320 RS
Име На Производ
Електронски Commutation Мотор
Серво Тип
AC Серво
Името на Серијата
А2
Номинална Напон
220 V
Енкодер Тип
пораст на тип, 20-битна
Моторни Големината На Рамката
130mm
Тип на Бунари со Дијаметар и Нафта Печат
Keyway(со фиксна завртка дупки),w/o Кочница со Нафта Печат
Стандард Вратило Дијаметар
S=22mm
Номинална Излезна Моќност
2000 W
Номинална вртежен момент (N-m) *1
9.8 Kg
Радијална max.8
Арматура отпор (Ohm)
0.174
Арматура inductance (мз)
2.87
Напон постојан-KE (m V/(r/мин))
31.8 к Vac, 1 дик
Тежина (кг) (без сопирачки)
7.4 Грб
Ладење метод
Вентилатор За Ладење
Енкодер Резолуција (Серво Диск Резолуција)
Поединечни тип : 20-битна (на 1280000 p/rev) ; Апсолутна тип : 17-битна (на 1280000 p/rev)
Главната Коло Контрола
SVPWM (Просторот Вектор Пулс Ширина Модулација) Контрола
Контрола На Владата
Auto / Manual
Динамичен Кочница
Вграден-во
Позиција
Контрола
Режим
Max.65
Номинална Брзина
2000 вртежи во минута
Max. вчитување (N)
98
Моќ оценка (k W/s) (без сопирачки)
59. брзина
3000 вртежи во минута
Номинална струја (A)
11.
Команда Извор
Надворешни пулсот / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и P-крива филтер
E-cid
E-cid N/M повеќе од N : 1~32767, M : 1 : 32767 (1/50
Вртежен Момент Граница
Параметар поставувања
Feed Forward Надомест
Параметри settings
Брзина
Контрола
Режим
Аналогни
Команда
На текст
Напон
Опсег
0 ~ �10 VDC
На текст
Отпорот
10 KΩ
Време
Постојано
2. Текст Пулсот
Фреквенција
Max.59
Механички постојана (ms)
0. вчитување (N)
490
Axial max.5 G
IP Оценка
IP65
Одобренија
CE UL 2 Диск Спецификации
Модел
ASD-А2-2023-M
Име На Производ
AC СЕРВО Диск
Серија
А2
Модел Тип
Целосна Затворени CANopen E-CAM
Моќност
Фаза / Напон
Три-фаза 220 VAC
Дозволен Напон
Три-фаза 200 ~ 230 VAC, -15% ~ 10%
Континуирана Излезна Струја
13.7
Роторот инерција (� 10-4kg.01% или помалку на 0 до 100% оптоварување флуктуација
0. вртежен момент (N-m)
28.05
Вибрации одделение (µm)
15
Температурата на работа
0~40 степен centigrade
Температура на чување
-10~80 степен centigrade
Оперативен влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Чување влажност
20% до 90% RH (не-кондензирање)
Вибрации капацитет
2.88
Механички постојана (ms) (со кочница)
1.01% или помалку на 0 до 50 степен centigrade температурата флуктуација
Вртежен момент
Контрола
Режим
Аналогни
Команда
На текст
Напон
Опсег
0 ~ �10 VDC
На текст
Отпорот
10 KΩ
Време
Постојано
2.03 На
Моќ оценка (k W/s)
62.2 нас
Контрола На Брзината Опсег *1
1 : 5000
Команда Извор
Надворешни аналогни команда / Регистрирајте
Мазнење Стратегија
Ниско-pass и S-крива филтер
Вртежен Момент Граница
Преку параметар поставување или аналоген влез
Пропусниот опсег
Максимална 1 k Hz
Брзина Прецизност *2
0.

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
ToAuto
сертификација:
ROHS,CE,УЛ,CCC
AC Напон:
208-230 / 240 V
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Тип:
Серво Мотор
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Фаза:
Еднофазен
Број На Модел На:
ECMA-E11320RS+ASD-А2-2023-M
Фреквенција:
2000 вртежи во минута
Излезна Моќност:
2kw
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат