.

.

New
Cnlinko Бакар pin позлатени 5pin електрични пластични кружни IP67 конектор машки женски задник конектор за led лента светлина

Cnlinko Бакар pin позлатени 5pin електрични пластични кружни IP67 конектор машки женски задник конектор за

DEN 389.00
DEN 422.40

Количина на стоки
Достапно


Cnlinko Бакар pin позлатени 5pin електрични пластични кружни IP67 конектор машки женски задник конектор за led лента светлина
Спецификации Поврзување на владата Latching Заклучување поврзете Заштита ниво IP65/IP67 Кабел спецификација ≤0.785 mm 2 /18 AWG Дијаметар спектар Φ3mm ~Φ6mm Контакт со дијаметар × Количина Φ1.0×5 Тековна оценка(A) 5 Температура се зголеми
5 A температура се зголеми под 30℃
7А температура се зголеми подолу 40℃
10 A температура се зголеми под 50℃ Оперативен напон(AC.V.rms) 250 V да Издржи напон(AC.V)1min 1500 V Контакт отпор на Изолација отпор >500 MΩ Издржливост ≥500 парење&unmating циклуси Температура оценка -40°C~80°C Метод на поврзување на кабелот за Лемење Собранието жица Лемење Спречи согорување ниво UL94-V0 Материјал Изолирани делови Високи перформанси инженеринг пластика Хардвер метален Цинк легура(бисер тешко хром) Контакт pin Бакарни легури(позлатени 4 U) Пролет Нерѓосувачки челик Запечатување Силика гел Главни карактеристики Запечатени против прашина и течност (IP65/IP67) Вибрации отпор, отпорност, се протега отпор штекер со капак Апликација индустрии Фаза опрема - smart grid Медицинска опрема - Сервер Соларна енергија опрема - Брод на опрема за Електрични опрема - Возило опрема комуникациска опрема - Тешка машинерија
Драги пријатели, Добредојдовте на нашата продавница, Ќе ве молам да потрае неколку минути да се погледне на овој инструкции? Ви благодарам многу! 1. Со цел да ви помогне да го изберат правото производи,направивме внимателни категории за вас, ако имате повеќе барање, можете да ги оставите порака кога ќе нарачате, се разбира, можете да контактирате со нас директно. 2. Ако ви треба заварување кабел за приклучок, ќе е подобро да се обезбеди параметар на кабелот и спецификација на конектор. Ако тоа е за професионална опрема кабел, ве молиме да обезбеди заварување дефиниција. 3. Ние сме Професионални Производител на Водоотпорен Индустриски Приклучок, и ние може да го прилагодите со кабел според клиентите барања. Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за да погледнете повеќе производи, ви Благодариме! 4. Без разлика што и да е вашиот количина, ние ќе ни биде мило да ви испраќа стоките навремено, и ќе им понуди на следење на број за да можете да ја следат стоката нагоре. 5. Конектори ние се продаваат е Меѓународен бренд компатибилност конектор, ве молиме да го изберат правото за дел број според она што ви треба. Секој дел број треба да се потврди, ве молиме контактирајте saler за спецификација. Ви благодарам многу за вашето трпение и доверба!

Карактеристики на стоката

Конектор тип:
Панел Монтажа
Иглички:
5pin моќ конектор
Вметнете тип:
машки ЈП женски SX
Број На Модел На:
ЛП-12-C05PE-02-001, LP-12-J05SX-04-001
Бренд Име:
cnlinko
Кабел Спецификација:
Помала или еднаква на 0.785mm2/18AWG
Дијаметар опсег:
Толеранција 3мм~6mm
Контактирајте со дијаметар*НЕМА.:
Толеранција 1.0*5
Номинална струја(A):
5A
Оперативен напон(AC.Vrms):
250V
Контакт Отпор:
Издржи Напон(AC.V)1 Минута:
1500V
Отпорност На Изолација:
>500 m омега
Заштита класа:
IP65/IP67
Издржливост :
Поголема или еднаква на 500times
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат