.

.

New
турбополнач core CHRA За ФОЛКСВАГЕН Sharan / форд Галакси / Seat Alhambra 1.9 TDI AFN 81kw / 110hp 1996-2000 GT1749V 454183 701855

турбополнач core CHRA За ФОЛКСВАГЕН Sharan / форд Галакси / Seat Alhambra 1.9 TDI AFN 81kw / 110hp 1996-2000

DEN 4013.00
DEN 5280.00

Количина на стоки
Достапно


Турбо Код Потекло : GT1544 V
Оригиналната референца : 038253019 C 038253019 CX 038253019 CV 038253019 A, 038253019 AX 038253019 AV 03 G253014 R 03 G253016 K 028145702 E, 028145702 EX 028145702 EV 028145702 P, 028145702 PX 028145702 PV 028145702 E
Производителот референца : 713672-0002 / 713672-0003 / 713672-0004, 713672-0005 713672-0006 768331-0001 768331-0002, 454232-0001 454232-0003 454232-0004 454232-0005, 454183-0001 454183-0002 454183-0003 701855-0001 , 713672-2 713672-3 713672-4 713672-5 713672-6, 713672-6 768331-1 768331-2 454232-1 454232-3, 454232-4 701855-1
Примена :
Турбо Кертриџ за Седиште Кордоба / Lbiza II / Толедо јас 1.9 TDI AFN 81 Kw 1996-1999 година
Турбо Кертриџ за "ФОЛКСВАГЕН" Голф III / Jetta III / Passat B4 / Поло III / Vento 1.9 TDI AFN 81 Kw 1996-1999 година
Турбо Кертриџ за Audi A4 / A6 1.9 TDI Б5 C5 AFN 81 Kw 1996-1997,1996-2001
Турбо Кертриџ за "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 1.9 TDI AFN 81 KW 1996-1997
.
Ве молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Или проверете го овој линк ( )
Гаранција :
Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!
1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.
Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација
резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет.
.
Клиентите На Задоволително Ниво 1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите. 2.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее и вашата повратна информација е од исклучително значење за нас. 3.Ако сте задоволни со нашите производи,ве молиме да ни остават активен повратни информации. 4.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации. 5.Ако не сте задоволни по добивањето на својата цел,и ве молиме Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни повратни информации.Ние ќе работиме заедно со вас за решавање на било какви проблеми.
Вашето возило заслужува најдобра услуга!

Карактеристики на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Автомобил Производител:
Audi
Модел Година:
1996-2000
Објектот Тежина:
1.5kg
Материјал Тип:
к18
Frequence Опсег:
701855
Поставување на Возило:
внесувањето воздух
Објектот Висина:
12cm
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Ширина:
10cm
Објектот Должина:
10cm
Име На Модел:
GT1749V
Специјални Функции:
Балансирана CHRA 454183
Модел:
GT1749V
1.Референтен Дел Број:
713672, 454232, 454232-1/3/4, 713672-2/3/4/5/6, 713672-0001/2/3/4/5/6
2.Референтен Дел Број:
454183-0001 454183-0002 454183-0003 701855-0001
1.Референтен Број OE:
028145702E, 028145702EX 028145702EV 028145702P, 028145702PX
2.Референтен Број OE:
028145702PV 028145702E
Гаранција:
1 година
1.Одговара за:
За форд Галакси 1.9 TDI AFN 81kw / 110hp
2.Одговара за :
За ФОЛКСВАГЕН Sharan 1.9 TDI AFN 81kw / 110hp
3.Одговара за :
за Seat Alhambra 1.9 TDI AFN 81kw / 110hp
4.Одговара за :
AFN
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат