.

.

New
PH-204 4 Дигитален LED PH ORP Метар Тестер на со 2 во 1 Висока Точност опрема за следење

PH-204 4 Дигитален LED PH ORP Метар Тестер на со 2 во 1 Висока Точност опрема за следење

DEN 4938.00
DEN 5486.40

Количина на стоки
Достапно


Опис на производот : Висока Точност Висока стабилност Дигитален LED дисплеј На високо сигурен постојано читање на набљудувачите кои висат на ѕидот. Тоа може да мерки PH или ORP . Специјално дизајнирани за да се постигне висока точност за долго време се користи.
Превозот Политика : Батеријата и Течни не се Вклучени во Текот на Превозот Мерење на PH опсег 0.00~14.00 PH ORP -1999~1999m V Резолуција PH 0.01 PH ORP 1m V Точноста PH ±0.1%+0.02 PH ORP ±5m V Приказ 4-дигитален LED Напојување AC220 V 50 HZ Средина Температура : 0℃~50℃ Влажност : ≤95℅ Димензии 150mm x 85mm x 42mm Тежина 560g
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Гаранција и Гаранција 12 Месеци Гаранција . Купи со доверба Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот,ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари bac, ве Молиме контактирајте со нас пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. Повратни информации Што зависат од клиентите задоволство да успее, позитивни повратни информации од 5 ѕвезди е многу важно за нас, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни остават позитивен фидбек ( 5 ѕвезди ) ве Молиме да не ни остави негативни повратни информации пред да контактирате со нас, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот, ве молиме да ни помогне да се подобри Други Политики Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!

Карактеристики на стоката

Број На Модел На:
PH-204
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
Yes
Точноста :
+/-0.1%+0.02 ТЕЛ/+/-5mV
Резолуција:
0.01 ТЕЛ/1mV
Земја на потекло:
CN
Животна средина :
Температура
Реле контакт :
AC220V 50HZ
Екранот :
4-дигитален LED
Мерење на PH Опсег:
0~+/-1999mV
ORP Мерен Опсег:
-1999~1999mV
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат