.

.

New
Оригинални Телефон Батеријата ИО-L1M7FLU За Samsung Галакси S3Mini S3 Mini I8190 I8190N i8200 Замена на Батеријата 1500mAh

Оригинални Телефон Батеријата ИО-L1M7FLU За Samsung Галакси S3Mini S3 Mini I8190 I8190N i8200 Замена

DEN 482.00
DEN 535.68

Количина на стоки
Достапно


Овој производ е обезбеден дека тоа е купен од Samsung мобилен телефон производители додатоци продажни канали , апсолутно 100% вистински оригиналот.
Бренд : Samsung
Батеријата модел : ИО-L1 M7 FLU
Батерија капацитет : 1500 m Ah
Напон лимит : 4.35 V
Компатибилен со : Samsung Galaxy S3 Mini S3 Mini GT-I8190 i8200 I8190 N I8190 1500m Ah
Батеријата Земја на Потекло : Кина
Пакување спецификација : најголемиот дел пакет (пластична кеса пакет)
Важно : Новите Литиум Јон батерии мора да биде ЦЕЛОСНО НАПОЛНЕТА и ЦЕЛОСНО ИСПРАЗНЕТА 2 до 3 пати, пред да бидат ЦЕЛОСНО УСЛОВЕНИ. Ве молиме запомнете дека новиот Литиум-Јонска батерија е полн перформанси и долговечност е само постигнаа по 2 до 3 комплетни циклуси на полнење и празнење. Откако ќе оди преку 2 до 3 циклуси, ти никогаш не ќе мора да услов вашата батерија повторно!
Почитувани клиенти и пријател :
кога ќе се купи мојот објект. ако нешто необично се случува : Не се примени предмети,или не е во согласност со описот,
или од други причини направи да не се задоволни. Ве молиме не го напушти неутрален(или негативно)повратни информации или да се отвори случај лесно,ве молиме да се чувствуваат слободни да пишувам да ме контактирате.
Ние ќе се потрудиме услуга да се реши што е проблемот.
Верувам дека добрата комуникација може да го реши сè. Повторно, ви благодарам многу.
Ние ќе брод вашата предмети, како е можно поскоро откако ќе се направи исплата.
Ако вашиот објекти истрча на акции или било какви други проблеми. Ние ќе ви покаже како е можно поскоро.
Нормално, ние брод тоа од страна на Хонг Конг Воздухопловната, Сингапур Воздухопловната.
Меѓународната Превозот бара повеќе комплицирано превозот постапки. Ако објектот не пристигне по очекување ден или било какви други прашања, ве Молиме не двоумете се да контактирате со нас. Ние ќе се потрудиме да го реши проблемот.
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Сите времињата за разговор и standby се приближни, во зависност од превозникот е на прилагодувањата на мрежата, јачина на сигналот, и избраните карактеристики. Времињата за разговор и Standby, ќе бидат пониски во Аналоген режим, како што е наведено погоре.

Карактеристики на стоката

Компатибилен Бренд:
Samsung
Капацитетот на батеријата(mAh):
1301mAh-1800mAh
Квалитетот сертификација:
CE
Оригинал или Не:
оригиналниот
Бренд Име:
Samsung
Samsung Модел:
Други
Број На Модел На:
ИО-L1M7FLU
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат