.

.

New
Банана PIEC25-E 4G модул , се однесува само на Банана ПИ R2 одбор во моментов

Банана PIEC25-E 4G модул , се однесува само на Банана ПИ R2 одбор во моментов

DEN 2784.00

Количина на стоки
Достапно


BPi-EC25-E 4 G модул , се однесува само на Банана ПИ R2 одбор
Epacket логистика се очекува да биде 15-30 дена,и бавно се ажурира на логистика информации, Ако умот ,ве молиме изберете брзо логистика канал . Ви благодариме : )
Здраво тука :
Ве молиме Имајте во предвид : BPi-EC25-E 4 G модул , се однесува само на Банана ПИ R2 одбор во моментов. Ние сме дебагирање оваа 4 G Модул со други банана пи одбори, откако заврши, ќе се направат најава.
И EC25-E модул само поддршка EMEA/КОРЕЈА/ТАЈЛАНД/ИНДИЈА сега
Пакет : 4 G Модул X1
Главната конектори :
1)DCIN,5 V/2 A моќност конектори
2)Micro USB порта, за поврзување 4 G модул на главниот одбор
3)Главни 4 G антена интерфејс, IPEX конектор
4)GNSS антена inteface, IPEX конектор
5)SIM Картичка конектор
1. Метод за тоа како да се користи 4 G модул
1.1. Conect DCIN да 5 V, 2 A моќ адаптер
1.2. Поврзете на главниот одбор со USB линија
1.3. Се кандидира на редот на "lsusb" за да проверите дали 4 G модул е призната од страна на системот,ако тоа го покажува црвена кутија како што е подолу, тоа значи Internel ID е recongnized.
1.4. Потоа се кандидира на редот на "ls /dev/tty USB*" за да проверите дали 4 G модул е recongnized како USB уред,ако тоа покажува информација во црвена кутија, тоа значи дека 4 G модул е призната succesully.
1.5. Следната,се кандидира на сценариото на " ppp1.s' за да ги бирате да 4 G модул
1.5. Ако сценариото работи добро, тоа ќе се покаже на дневник како што е подолу

Карактеристики на стоката

Додаток Тип:
Советодавниот Одбор
Бренд Име:
BPI
Компатибилен со:
Банана ПИ R2 одбор
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат