.

.

New
V-САН Професионални Кујнски Нож Острилка Род Мелење Челик aiguiseur couteau Керамички Нож Алатка Острат Машини TAIDEA

V-САН Професионални Кујнски Нож Острилка Род Мелење Челик aiguiseur couteau Керамички Нож Алатка Острат Машини

DEN 1869.00
DEN 2491.20

Количина на стоки
Достапно


Инструкции
1. Место на пластични совет на крајот на острат прачка на цврста површина. Се применуваат лесно изврши притисок за да се избегне лизгање при користење.
2. Место пета на вашиот нож на врвот на острат род во склопот на 20 степени агол. Остри нож од пета до совет и се повторува 2-3 пати, а потоа се сврти на другата страна на нож до остри ножот. Општо земено, користете го еднаш неделно, за да се задржи вашиот остар нож.
3. Чист нож со вода или wiper и сув, по употреба, Чист нож острилка со не-абразивни четка.
ПРЕТПАЗЛИВОСТ : 1. Sarpening со мал притисок, така што нема да ја оштетат ножот. 2. Не се стави нож острилка во машина за миење на садови или вода. 3. Не се стави нож острилка и ножеви во дофат на децата, како и за да се избегнат несреќи. 4.Имајте суви и чисти по користење на sharpeing челик.

Карактеристики на стоката

Тип:
Sharpeners
Број На Модел На:
TV1703
Бренд Име:
TAIDEA
сертификација:
CE / ЕУ,CIQ
Функција:
Еко-Пријателски
Метал Тип:
Керамички
Мелење Материјал:
Керамички
Големина:
462.66*49.1*38mm
Тежина:
460g
Пакување:
проѕирна кутија
Име на производ:
Керамички Острат Род
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат