.

.

New
023 Преносни Електронски Јака Електронски Ограда Куче Во земјата Милениче Мечување Систем Куче Обука за 2 кучиња

023 Преносни Електронски Јака Електронски Ограда Куче Во земјата Милениче Мечување Систем Куче Обука за 2 кучиња

DEN 2016.00

Количина на стоки
Достапно


023 Преносни Електронски Јака Електронски Ограда Куче Во земјата Милениче Мечување Систем Куче Обука за 2 кучиња
Опис На Производот
Спецификација :
1. Пулсова Пропорционална Стимулпоблиску вашето куче добива на граница, на повеќе интензивен шок ќе биде. 2. Прогресивна Тон Стимулпредупредување на ѕвонење ќе се издаде првиот, тогаш шок стимул ако вашето куче продолжува да се движи поблиску до граница. 3. Променлива Областа Ширина Контролави Овозможува прецизно контрола на ширината на јачина на полето. 4. Коишто се слушаат и Визуелни Жица Пауза ИндикаториТреба вашата погребан жица некогаш се скрши, силен sonic алармот ќе се огласи придружени со трепкачко светло. 5.Брзина Откривање на Анти-Кандидира прекупобрзо вашето куче се движи, побрзо високото ниво на интензитет е издадена. 6. Вграден-во Lightining ЗаштитаШтити предавател од моќ извира предизвикан од гром stikes. 6. Повеќе Јака Работа Додадете како многу јаки како ви се допаѓа да содржи како многу животни како што треба. Не постои ограничување на бројот на јаки тоа можат да го контролираат; Површина ПокриенаДо 5000 квадратни метри опсег (околу 1.2 хектари). 7. Ниско ниво на Потрошувачката на Батеријата, брзо исклучување терминали. 8.Предавателот : 14.8x9.3x3.4cm. Примачот : 6.5x3.9x3.2cm
Пакет содржина : 100% Сосема Нов 1 X Затворен ѕид-монтирани предавателот 1 X 12 V Моќност plug 2 X Прилагодливи приемник јака 2 X 6 Volt 4 LR44 батеријата за јаката 1 X 300 Метри Тек на оградата Жица 2 X Екстра метал контакт поени за 20 X Обука знамиња 1 X Тест сијалица 4 X Завртки 1 X упатството за Корисникот
Фотографии : SPpecification :
Се користи за 1 куче за вашиот референца :
/ парче Нашето Ветување
Ние и ветуваме дека овие нешта доаѓаат од нашиот Брат Партнер Фабрика за превозот директно со многу пониска цена и најевтиниот превозот бесплатно,ние сме должност за по-услуга во една цела година,ако било дефектите во квалитетот,ние се залагаме за комплетна замена без било каква причина,но купувачите ќе биде обврска за дополнителни превозот надомест.
Нашите Услуги
(1) 100% проверка пред испорака, долго време горат-во тест.
(2) Дизајн и да се создаде нови калап за клиентите,OEM/ODM цел прифатливо
(3) Вашите барања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа
(4) Олово Време : 2-3 дена за примерок,15-20 дена за рефус цел,Тоа ќе зависи од количината и дизајн за рефус цел
(5) условите за Испорака : Екс-Дела, ФОБ, CIF, ЦФР и така натаму
(6) Pakaging детали : Тра Картон/ Картон +Боја Кутија /Картон + Дрвена Рамка/ Картон+ Според условот на купувачи
(7)за Испорака Метод : Преку Море/по курир/од воздух,Сето тоа зависи од клиентите (8) начин на Плаќање : T/T,LC,Western Union,Трговија Уверување и да се Обезбеди Плаќање (9) Гаранција : 1 година полна waranty.
Повеќе предмети за оваа серија : / парче

Можете да интерес во подолу предмети, како и :

Карактеристики на стоката

Големина:
M
Тип:
Кучиња
Шема:
Цврста
Тип:
Се поставува
Сезоната:
Сите Сезони
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
skybesstech
Функција:
Далечински управувач Куче Обука Јака
Име на производ:
Во Земјата кучиња Електрични Мечување Систем за домашно Милениче Куче Обука Јака
Број На Модел На:
023
Употреба:
Обука Однесување Сида
Предавателот:
14.8x9.3x3.4cm
примачот:
6.5x3.9x3.2cm
Функција:
StockedTraining Производи
Тип:
Електронска Граница Контрола
Објектот specificsType за апликација:
За 2 Кучиња
Применливи Раса Куче:
Универзална
Батеријата:
Батерија на внатрешноста
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат