.

.

New
Yobang Безбедност FR RU ES ПЛ ДЕ Switchable Безжична Домашна Безбедност WIFI 2G GSM, GPRS Аларм систем СТАН Далечински Управувач RFID

Yobang Безбедност FR RU ES ПЛ ДЕ Switchable Безжична Домашна Безбедност WIFI 2G GSM, GPRS Аларм систем СТАН

DEN 11482.00
DEN 12480.00

Количина на стоки
Достапно

Се назначи security guard мисија(јас. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција.или испратете аларм информации за внатрешната безбедност центар.
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. 1*Аларм Домаќин+9* Безжичен ПИР Детектор на Движење+10* Безжичен Сензор за Врата+4* Безжичен Далечински Контролер+1* Соларни флеш сирената +2*RFID Keyfobs+ 1* Безжичен Затворен Камера+1*Безжичен Отворено Камера
. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : >>>Пакет содржина : Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм.11b/g/n RF стандарден Режим на батеријата : 3. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација.
>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др.

Карактеристики на стоката

боја:
ЕУ Приклучокот, АУ Приклучокот, НИ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Излез Број:
100
Број На Модел На:
YB103348
Големина:
180*130*15mm
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
моќност:
110V-240V
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Зона Број:
100
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
GSM фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
Фреквенција:
433Mhz
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат