.

.

New
Cordless 16.8 V Електрични Вежба Шрафцигер Две Брзина Домаќинство Електрични Завртка Возачот алат со 18 вртежен момент Опрема за Дупчење

Cordless 16.8 V Електрични Вежба Шрафцигер Две Брзина Домаќинство Електрични Завртка Возачот алат со 18 вртежен

DEN 1629.00
DEN 2171.52

Количина на стоки
Достапно


Опис
Карактеристики :
- Целосна бакар движење на моторни, со метални заштитни школка, висока брзина, висок вртежен момент.
- Оригинални адаптер(Влез : 100 ~ 240 V AC), широк напон, исто така, погодна за НАС и ЕУ.
- Со LED светло, да обезбеди погодности за работа во темнина.
- Две-брзина на вредноста копче, лесно да се префрлиш брзо и бавно опрема.
- Интелигентна контрола на брзината копче што може да се справи со брзото прилагодување совршено, без дополнителна операција.
- Вистинска A-класа батеријата, има заштита на анти-overcharge и анти-експлозија.
- Моќ индикатор светлина, лесно да се знае употребата состојбата на батеријата.
- Со копчето за контрола напред и рикверц ротација, туркање кон десно, со шрафцигер ќе ја ротирате anticlockwise; туркаат кон лево, на шрафцигер ќе ротираат на стрелките на часовникот; туркаат кон средината ќе часовникот на прекинувачот.
- Батеријата може да се отстрани лесно притиснете на копчето во тоа.
- 18 опрема вртежен момент за вас да се избере.
- Вежба школка содржи отвори, лесно да прахосвам топлина, се прошири моторни живот.
- ЕУ / САД приклучок (Мали цилиндар и рамни приклучок).
Материјал : Други
Тип : Cordless Електрични Вежба / Шрафцигер
Број на модел : JOZ-TQ-16.8 V
Шрафцигер Структура : Обликот Тип Како Пиштол
Номинална Вртежен Момент : 35 N*M
Лер Брзина : 0 - 400 r/мин (низок), 0 - 1400 r/мин (висок)
Објектот Напон : 16.8 V
Објектот Номинална Излезна Моќност : 680 W
Време на полнење : За 1 час(Во 20℃)
Работното Време : 3 - 4 Часа
Батеријата Параметри :
- Батеријата Основни : 4 јазли
- Капацитетот на батеријата : >2000 м-р
- Напон : 16.8 V
- Тековни : 1.5 Ах
- Батерија Тип : Li-ion Батерија
Адаптер Параметри :
- Модел : 281601000 G
- Влез : 100 ~ 240 V AC, 50 / 60 Hz
- Адаптер : САД / ЕУ
- Жица Должина : 1.3 m(приближно)
- Излез : 16.8 V, 1000m A
Малку Носителот Начин : Шрафцигер Фати Малку
Брзина : Нема опрема прилагодливи-брзина
Малку Носителот : 0.8-10мм
Апликации :
- Се стегне и се олабави завртки.
- Се стегне и се олабави ореви.
- Дупчење, како што ѕидот перфорација, дупчење дрво.
Внимание :
- Ве молиме полнење со оригинални адаптер.
- Полнење во 10 ~ 40 ℃ околина. Најсоодветниот полнење температура е 20 ~ 25 ℃.
- Полнач со сигурносен уред, батеријата автоматски ќе се отсечени енергија кога полните целост.
- Да не се дозволи нечистотии да го внесете го полначот врска дупка.
- Не расклопување на батеријата и полначот.
- Не направи батеријата краток спој.
- Не се фрли на батеријата во оган.
- Кога вчитување на шрафцигер во чак без прекинувач, заостри ракав соодветно за да се избегне малку лизгање. Пакетот вклучува
1 x Cordless Електрични Вежба / Шрафцигер
1 x Малку
1 x Батеријата
1 Адаптер x
1 x ЕУ или САД Приклучок
1 x Упатството за
Ние И Ветуваме На :
1. Сите производи се brand new од hi-tech фабрика директно. па ние може да ги продаваат на големо цена.
2. Пред да се испраќаат надвор на производи, ние ќе го пробате и да направите двоен се провери, така што може да се обезбеди квалитетот на производот.
3. Сите производи се гарантира со 1 година гаранција која за поправка, враќање или замена. Ако имате било какви користење на проблем или незадоволителна со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе се консултира со проблеми со искреност. па ве молиме да бидат сигурни да се направи шопинг во нашата продавница.

Карактеристики на стоката

Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
JOZ-TQ-16.8 V
Вежба Тип:
Cordless Вежба
Номинална Напон:
16.8 V
is_customized:
Yes
Употреба:
Дома, DIY
Објектот Номинална Излезна Моќност:
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат