.

.

New
DWCX 100pcs 9mm Карбид Легура Против Пролизгување Завртка во Гуми Снег Шила Трки Песна Тркало на Автомобилот Мраз Studs за Автомобил Тркачки Мотор

DWCX 100pcs 9mm Карбид Легура Против Пролизгување Завртка во Гуми Снег Шила Трки Песна Тркало на Автомобилот

DEN 1007.00
DEN 1228.32

Количина на стоки
Достапно

100pcs 9mm Против Пролизгување Завртка во Гуми Снег Шила Трки Песна Тркало на Автомобилот Мраз Studs
Состојба : 100% нови Боја : Сребро Материјал : Карбид Легура Тело Должина : околу.8мм(0.31 инчи) вкупна Должина : околу.9mm(0.35 инчи) База Дијаметар : прибл.4mm(0.16 инчи) Pin Дијаметар : прибл.2.3 mm(0.09 инчен) Точка се вклучени : 100 x Гуми Не се лизга Завртки Погоден за : автомобил трки,автомобил на патот,мотор,велосипед,подигање и сите видови на гуми
Ова Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински Забелешка :
1) Сите димензии се мери со рака, може да бидат мали отстапувања.
2) Боја може да се разликува малку поради боја поставката на секој поединец да го следи.
3) ве Молиме да го потврдите гром големина според конецот на длабочина од гума пред купување.
4) Користење на помал од студ изјави може да резултира во неефикасни студ, и оној што е премногу долго може да предизвика студ за отстранување од гумата.
Производ Димензија :
Функција :
1) Тоа може да биде лесно да се инсталира и да се отстранат.
2) Кога не е во употреба, тоа би можело да биде отстранета лесно и се чуваат за користење повторно во следната сезона.
3) Додадете крајната off-road способност на вашиот нормален АТВ, UTV или 4 X4.
4) Ниско земјата притисок.Еколошки со minminum влијание.
Како да се инсталира на пневматик studs :
На студ пиштол,пневматски уред кој наликува на рака пиштол,се користи за вметнување на студ во дупка во упатуваа на снегот гуми.
1) Вежба (со користење на многу мали битни), надолу од центарот на одбраната knob во гумата.
2) Вежба зафркнам од внатре-надвор. Ако аголот не е нормално на гуми,ќе се држиме од една страна или друга.Дали една дупка и завртка во исто време. Не се обидувајте дупчење сите дупки, тогаш инсталирање на завртка.
3) Стави селотејп во текот на шрафовите на внатрешноста на гумата; понекогаш тоа е најдобро да се користи на два слоеви на лента.

Карактеристики на стоката

Бренд Име:
DWCX
Година:
-
Име На Модел:
-
Објектот Должина:
0.9cm
Објектот Ширина:
0.4cm
Објектот Висина:
0.23cm
Објектот Тежина:
0.078kg
Материјал Тип:
карбид легура
Специјални Функции:
Лесно да се инсталира
Тип На Објект:
Ореви & Завртки
Материјал:
карбид легура
боја:
Сребро.
Должина:
Body
Дијаметар:
База
погоден:
за автомобил трки,автомобил на патот,мотоцикл,итн
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат