.

.

New
1pcs Hobbywing Platinum 25A V4 3-6S ESC/40A V4 3-4S ESC Brushless Електронските контролер за РК Летало Хели FPV Мулти-Роторот

1pcs Hobbywing Platinum 25A V4 3-6S ESC/40A V4 3-4S ESC Brushless Електронските контролер за РК Летало Хели

DEN 1535.52

Количина на стоки
Достапно


Hobbywing Platinum 25 A V4 3-6 S ESC/40 A V4 3-4 S ESC Brushless Електронските контролер
Висок Напон, Изградена-во BEC
Вграден-во префрлете го режимот БЕК со прилагодливи напон (6 V/7.4 V за Platinum
25 A V4, 5 V~8 V со чекор од 0,1 V за Platinum 40 A V4), постојан струја
од над 3А/7А (3А за Platinum 25 A V4, 7 A за Platinum 40 A V4) и врвот
струја на 7А/18 A (7 A за Platinum 25 A V4, 18 A за Platinum 40 A V4) може да
обезбедуваат доволно енергија за вашиот servos да работат ефикасно.

Карактеристики на стоката

боја:
Platinum 25A Кутија, Платина 25A NoBox, Платина 40A Кутија, Платина 40A NoBox
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Алатка Материјали:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Бренд Име:
hobbywing
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
HB861
Четири тркала Атрибути:
Hobbywing Platinum 40A
Надградба На Делови/Додатоци:
Hobbywing Platinum 25A
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат