.

.

New
SE-1004A Li-ion Батерија Капацитет Електрични на отпорност на капацитетот на батеријата Ni-МЗ

SE-1004A Li-ion Батерија Капацитет Електрични на отпорност на капацитетот на батеријата Ni-МЗ

DEN 5196.00
DEN 5904.00

Количина на стоки
Достапно


SE-1004 A Li-ion Батерија Капацитет Електрични на отпорност на капацитетот на батеријата Ni-МЗ
Мерење на капацитетот
Мерење на отпорност на батеријата
Се користи како батерија полнач
За Li-ion батерија (мобилен телефон, батерија) и Ni-МЗ батеријата
Капацитет опсег : 0~4.000 Ах
Точност : ±2% од читање
Резолуција : 1m Ah
Напонски опсег : 0 ~ 5 V
Точност : ±0.5% од читање
Резолуција : 0.001 V
Отпорност опсег : 0~1000mΩ
Точност : ±5% од читање
Резолуција : 1mΩ
Максимално полнење крајот напон : 4.400 V
Минимална на испуштање на крајот напон : 0.

Карактеристики на стоката

Тип:
Домаќинство Батеријата Тестер
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
SE-1004A
Бренд Име:
niusiwen
Резолуција:
1mAh
Напон Спектар:
0 ~ 5V
Максимален Напон:
4.400 V
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат