.

.

New
Висока прецизност Тестирање PCB Монтажа Машина за Извоз Ширум Светот, Предводена Производство Машина Едноставно Изберете и Место SMT Опрема

Висока прецизност Тестирање PCB Монтажа Машина за Извоз Ширум Светот, Предводена Производство Машина Едноставно

DEN 758400.00

Количина на стоки
Достапно

8 Глави SMT880 Изберете и Место на Машина Со Водич Завртка и Серво Мотор
1.Детали
2. Технички Параметар
Спецификација Број на задолжени за хранење телиња 80 Број на IC фах 8 Број на камери 10 Број на глави 8 Просечна моќност 1000 W Автоматско одбор е Три-фаза песна Водич Завртка водич Максимална монтажа брзина 15000 Компјутери/h Просек монтажа на брзината на вистинските монтажа отпор 12000 Компјутери/h Максимална патување обем во Z оската 20mm Максимална коло област 500×455mm прецизност на Позиционирање 0.01 mm баферот спектар на вшмукување млазницата 4.5 мм Тежина 600 KG Димензија 1420*1370*1350mm Напојување 110 V/220 V, 50/60 Hz Компримиран воздух 0.5-0.6 Mpa Вози мотор Panasonic серво мотор Движење диск систем на Panasonic high-speed DSP вози Признавање режим Истовремено признавање на осум глави Вакуум извор на вшмукување млазницата Висока-брзина на-исклучување на вакуум генератор со вакуум прекинувач Оперативен систем Целосна автоматска чип mounter оперативен систем оперативен систем. Независно развиени од нас врз основа на оперативниот систем Windows Поддржува windows xp, win7 Елемент агол 0-360°синхрони ротација за време на движење X/Y операцијата на владата Интелигентни крива на линеарно забрзување и забавување врски ОБЕЛЕЖИ точка на позиционирање Full-automatic (ЗНАК точка може да се прилагоди по волја) Интелигентни аларм Автоматско поправање, автоматско пополнување, хранење недостиг аларм Плоча внесување на режимот Automatic connection од лево кон десно во една делови Автоматски PCB трансфер позиционирање/клипот позиционирање, прирачник плоча хранење Визуелен приказ 17-инчен за индустриска контрола дисплеј, 4 : 3, резолуција : 1280 x1024 Број на признавање камери на Еден Знак за препознавање на камерата, четири брзо признавање камери Една прецизна-признавање на камерата. Прилагодлив за монтажа обемот Адаптивни да 0201 0402, 0603, 0805, 1206, диоди, audion, SOT, QFP во Рок од 40*40mm и pin растојание ≥0.3 mm (0.5 mm центар далечина) и BGA.
3. 8 Сместување Глави
4.Завртка
5.10 Камери+Подвижни
6.Три делот песна
7.Апликацијата област
8.Пакет

Карактеристики на стоката

Број На Модел На:
SMT880
Примена:
500*455mm
Број на внесувач:
80
Број на Камери:
10
Број На Глава:
8
упатство:
Водич завртка
Автоматско одбор:
Три-фаза песна
Софтвер:
Англиски
Максимална брзина на монтажа:
15000 Компјутери/час
МАКС коло област:
500*455mm
MIN/MAX :
0201/40*40mm
Применливи Компоненти:
0201 0402 0603 0805 1206 диоди audion SOT QFP
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат