.

.

New
Zomei Лесни Преносни Алуминиум кој се одвојува Monopod Тешки Професионална Камера Tripod & Топката главата за дигитални SLR камера

Zomei Лесни Преносни Алуминиум кој се одвојува Monopod Тешки Професионална Камера Tripod & Топката главата

DEN 3811.00
DEN 4764.00

Количина на стоки
Достапно


360degree Panning : да се Создаде точна панорама снимки со лесно да ни Mactrem Q666, користете постепено panning скала за екстра точноста кога усогласување на следниот истрел.
Екстра стабилна : Употреба на пролетта-натоварени кука во центарот-колумна на tripod за да додадете дополнителна тежина на вашиот tripod за максимална стабилност.
Глава & Пан Заклучување : Индивидуални агол/напнатост прилагодување копчиња за главата и пан заклучување за лесно и точни корекции.
Прецизност Топката Главата : универзалната топката главата овозможува максимална прецизност додека намалување на случајно камера штета во случај на капки. Брзо ослободување механизам овозможува да никогаш не пропуштајте да се сними, додека интегрирани leveler прави сигурни дека тие'повторно како прецизна како е можно.
Преносни & Прилагодливи : На tripod нозете може да биде превртен и задно назад на себе и до 180degrees, овозможувајќи за лесен транспорт каде и да сте. На четворни делови од нозе да дозволите некој да го добиете саканиот висина за совршен шут. На лесен за употреба пресврт заклучување го прави за лесно корекција.
Оваа камера се Заврши Tripods обезбедува исклучителна комбинација на материјали, изградба и карактеристики! Одлично за точка и пука, mirrorless, и dslr фото апарати, плус претвора до monopod во секунди.
Целосна Tripods нозете може да биде превртен и задно назад 180° давајќи компактна големина на 22.8" кога укината уште 64.5" кога продолжен, тежи 3.7 кг и може да се поддржуваат до 33 кг.
Zomei Заврши Tripods Карактеристики претвора во полна големина 55" monopod од нарезници заедно removeable центар колона и tripod нога.
Две нога агол позиции обезбеди флексибилност и овозможува снимање во тесна четвртини или на неправилни површината области.
Пресврт заклучување на нозе Пресврт заклучување на нозе со анти-ротација систем, спарени со rubberized заклучување костец овозможи брзо и изпортвам-бесплатно поставување плус временски услови и прашина отпор.
Доаѓа со футрола за транспорт и заштита.
Спецификации :
Maretial : Алуминиум Заврши Tripods
Максимално Оптоварување : 15kg
Макс Висина w/ Column Продолжен : 162cm/64.5 инчен
Број на Нога Делови : 4
Нога Заклучување Вид : Пресврт кодот
Центар Колумна : Да. Придава на нога дел да се претворат во целосна големина monopod.
Повлечете Контрола : Да
Panning Опсег : 360°
Посебна Panning Заклучување : Да
Заврши Tripods Главата Тип : Топката Главата
Меур Ниво : Да
Шефот На Планината Тема Големина : 1/4"-20
Брзо Ослободување (QR) Плоча : Arca-Швајцарски Стил
Пакетот Вклучува :
1 * Целосно Tripods (вклучуваат топката главата)
1 * Топката Главата Торба
1 * Клуч
1 * Упатство
1 * Торба За Носење

Карактеристики на стоката

Број На Модел На:
Q666s
Укината Должина (mm):
460
Пакет:
Yes
Тип:
Професионални Tripod
Бренд Име:
Zomei
Тежина (g):
1670
Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Дигитална Камера
Макс Extened Должина (mm):
1620
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат