.

.

New
Нови RF Безжичниот Далечински Управувач Светлина Прекинувачи Мини 220V Кревет Соба Таванот Светлина Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Бела Водоотпорен Предавателот

Нови RF Безжичниот Далечински Управувач Светлина Прекинувачи Мини 220V Кревет Соба Таванот Светлина Remote

DEN 1173.00
DEN 1303.68

Количина на стоки
Достапно


1)Приемник (switch)
Канал : 1 CH
Работен Напон : 220 V (180 V-240 V)
Макс оптоварување струја : 10 A (треба подобро помал од 7А)
Работна Фреквенција : 315 Mhz/433 Mhz
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +80'C
Излез начин : Бутване . Интер-заклучување . Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Вклучете големина : 55*32*17mm
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА . притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . (еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач )
Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња на далечинскиот управувач )
Метод на учење
Текст AC220 V за Примачот. притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Потоа притиснете предавателот , Led индикатор флеш брзо, тоа значи учење успешно.
Расчистување Код :
Имајќи притиснете го копчето за учење Копчето на приемникот додека Led индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.
2)Далечински управувач (предавател)
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315/433 MHz
Фреквенција на Далечина : 20М-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање ).
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
3) Пакет Се Вклучени :
2x Приемник
4x Transmitter(Батеријата не се вклучуваат)
Внимание :
AB клучни контроли приемник CD клучни контроли друг приемник

Карактеристики на стоката

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU6257
Карактеристики:
AC220V Мини
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат