.

.

New
2017 Нови Пристигнување 40x60 Бинокуларна Зум Областа Очила Голема Рачни Телескопи HD Моќен Двоглед

2017 Нови Пристигнување 40x60 Бинокуларна Зум Областа Очила Голема Рачни Телескопи HD Моќен Двоглед

DEN 452.00
DEN 602.40

Количина на стоки
Достапно


Ако ви се допаѓа овој објект,ве молиме да го додадете во вашите "Wish List",Ако likeour продавница,ве молиме да го додадете во вашите "Продавница Листа".Ви благодарам многу!!! ^-^ ^-^ ^-^
2017 Нови Пристигнување 40x60 Бинокуларна Зум Областа Очила Голема Рачни Телескопи HD Моќен Двоглед
Карактеристики :
Квалитетот оптика со неверојатна јасност HD
100% квалитетот на материјалите што се користат и тестирани опширно
Убава дизајн и издржливост built to last
8 X зголемување, авто фокус porro призмата
Специфики :
Модел : 8 X21
Зголемување : 8 пати
Калибар : 21 mm
Поле на гледање : 7 °
Поле на гледање : 131m / 1000m
Призмата систем : покрив
Призмата материјал : BK4
Фокусирајќи систем : централен фокус на десното око фино штелување
Излез ученик дијаметар : 2.6 mm
Излез ученик, на далечина : 11.0 mm
Во близина на фокус растојание : 2.13 m
Оптички слој : цел леќа FMC зелена филм окуларот FMC сина филм
Водоотпорни перформанси : живот водоотпорен
Ширина : 90x долго (се прошири 100 ~ пати 60) x дебелина, 35mm
Нето тежина : 170 g
Комплетен сет вклучува :
телескоп, огледало крпа, ранец, рака, сува коса, брошури, боја кутија.

Карактеристики на стоката

Тип:
Двоглед
Број На Модел На:
HN071
Бренд Име:
Sbedar
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат