.

.

New
24V 300KG/H комерцијални од Нерѓосувачки челик, електрични шеќерна трска Морнар Extractor Шеќерна Трска сок Машина Шеќер цедењето Машина

24V 300KG/H комерцијални од Нерѓосувачки челик, електрични шеќерна трска Морнар Extractor Шеќерна Трска сок

DEN 48290.00
DEN 50832.00

Количина на стоки
Достапно


Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должност-бесплатен превозот метод(БРОД од СТРАНА на DHL до вашиот дом), за повеќето земји Европа. Но, за некои големи машини во нашата продавница, duty free метод е бескорисна. Патем, фри-метод може да наплати некои дополнителни такси. Ако ви треба оваа должност слободен начин, можете да контактирате со нас за да ја потврдите детали од плаќање на услуги.
1.Воведувањето на suger трска машина
Оваа машина е направен од високо квалитетни материјали и компоненти и се користи за да се сок од шеќерна трска. Тоа доаѓа со отстранлив колекција послужавник кој помага да се филтрираат dregs од сок.
Тоа е широко се погодни за сок притискање на шеќерна трска, ѓумбир,свежи дињи, овошје, итн., со повеќе функции. Тоа може да се користи за да се извлече на разни шеќерна трска сок и други овошје и зеленчук сок од услугата занимања како хотели, караоке, овошје продавници, ладни пијалаци продавници, билен чај продавници, места и супермаркети итн.
Имаме три модели : 24 V акумулатор модел, 220 V plug-in модел, двојна моќ модел(може да се користи 24 V и 220v моќ), pls c hoose која ви се допаѓа.


Карактеристики на стоката

боја:
24V модел, 220V модел, и 24v и 220v
Сечилото Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Оценка (Вртежи Во Минута):
Поставување Метод:
Табела
Пулпа Сад Волумен:
1.001 L-1.5 L
Полнење Порта Форма:
Круг
Капацитет:
1001-1500ml
Куп Тело Материјал:
Метал
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
JKL 220V
Тип:
Близнаци-Опрема (Triturating) Морнар
Димензии (L x W x H (Инчи):
39X35X59cm
Бренд Име:
Jinkeli
Обликот на Полнење Порта:
Круг
Брзина На Вредноста:
Еден Опрема
Функција:
Цедењето
Моќност (W):
>800W
сертификација:
CCC
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат