.

.

New
Мини ZYW680 Brushless Пумпа за Вода DC 12V-24V 800L/H Висока Ефикасност Соларни загревачи на Вода Циркулација на крвта се Пумпа

Мини ZYW680 Brushless Пумпа за Вода DC 12V-24V 800L/H Висока Ефикасност Соларни загревачи на Вода Циркулација

DEN 612.00
DEN 941.76

Количина на стоки
Достапно


HW0000839
Спецификација :
Бренд нови
Материјал : пластика
Боја : црна
Големина : како што е прикажано на слика
Влезот/Излезот : 1/2" машки thead
Напон : 12 V -24 V DC (ако користите напојување 24v pls тест за прв пат)
Максимална Номинална Струја : 1000 MA
Моќност : 22 W
Макс Проток : 800 L/H
Макс Вода Глава : 5 метри
Макс циркулираат за температура на вода : 100°C
Функција :
Користи напредни електронски компоненти, како и високо-квалитетни носат-отпорни, вратило.
Висока ефикасност, заштеда на енергија и заштита на животната средина.
Издржливи, стабилен и сигурен.
Може да биде долго време континуирана работа, ниско ниво на бучава и безбедност.
Широко се користи во индустријата, научни истражувања, воздушната индустрија итн.
Заеднички проблеми со снимањето :
Пумпата проток се намалува или нема вода. (Пумпата комора може да се расклопуваат за чистење.)
Tland употреба кога пумпата не работи на вода. (Не е воздухот во пумпа или се во гасоводот.)
Пакет се вклучени :
1pc x Пумпа за Вода
Answer : ___________________________ Note :
DC brushless пумпа е центрифугални пумпа, пумпа за вода проток со зголемувањето на главата се намалува. Не нуркање без авто-priming функција, забрани нема вода слободни.
Не земајте погрешна пумпа позитивни и негативни.
Се забранува не преку моќта конвертор ќе биде поврзана директно до 220 V напојување пумпа.
Строго се забранува за силни киселини, алкално и други оштетувања на пумпа медиум.
Пумпата е погодна за средни температура 1 ℃ -60 ℃.
Ве молиме овозможи 1-5мм грешки поради прирачник за мерење.
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Карактеристики на стоката

Употреба:
Вода
Бренд Име:
Mayitr
моќност:
Електричен
Број На Модел На:
пумпа за вода brushless
Standard or Nonstandard:
Стандард
Теорија:
Други
Притисок:
Други
Примена:
Други
Гориво:
Други
Структура:
brushless пумпа за вода
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат