.

.

New
Сопствени 3D Ѕид Mural Позадина Планинска Вода Водопад Сценографијата 3D TV Позадина Ѕидни Декорации Дневна Соба Фото Позадина

Сопствени 3D Ѕид Mural Позадина Планинска Вода Водопад Сценографијата 3D TV Позадина Ѕидни Декорации Дневна

DEN 546.00
DEN 737.28

Количина на стоки
Достапно

Кога pasting втората панел, да се биде внимателен за да одговара на моделот на wallpaper. ( Затвори вратите и. Проверете ја големината на позадината и одговара на моделот. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи. Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка. Во меѓувреме марка на вашиот ѕид детаљ ширина & висина под цел.05 m и на висина и ширина кога ќе се пресмета .
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 2 : Што е материјал од mural позадина ?
Постојат 5 материјал на располагање да ги изберат (Водоотпорен Платно / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила Крпа). Како да се цел тоа ?
Ве молиме место со цел да се однесува на следниве пресметка метод : На пример, Вашиот ѕид од висина од 2,5 метри, ширина е 3 метри.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 3 : која е цената ?
Веб-сајтот цена е само за 1 метар квадратен. Слама Текстура
5. Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме ; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број .
Ако не се обезбедени ни вашите детали обичај големина и материјал под цел во рок од 24 часа, ние ќе произведе основен материјал "Водоотпорен Платно" и следниве стандардната големина.5 cm(H) (4'7" x 2'4") 2 ft квадратен метар = 200cm(W) x 100cm(H) (6'7" x 3'3") ft 3 квадратен метар = 220cm(W) x 140cm(H) (7'3" x 4'7") ft 4 квадратен метар = 250cm(W) x 160cm(H) (8'2" x 5'3") ft 5 квадратен метар = 280cm(W) x 180cm(H) (9'2" x 5'11") ft 6 квадратен метар = 300cm(W) x 200cm(H) (9'10" x 6'7") ft 7 квадратен метар = 330cm(W) x 210cm(H) (10'10" x 6'11") ft 8 квадратен метар = 360cm(W) x 230cm(H) (11'10" x 7'6") ft 9 квадратен метар = 380cm(W) x 240cm(H) (12'5" x 7'10") ft 10 квадратен метар = 400cm(W) x 250cm(H) (13'1" x 8'2") ft 11 квадратен метар = 420cm(W) x 260cm(H) (13'9" x 8'6") ft 12 квадратен метар = 440cm(W) x 270cm(H) (14'5" x 8'10") ft 13 квадратен метар = 460cm(W) x 280cm(H) (15'1" x 9'2") ft 14 квадратен метар = 480cm(W) x 290cm(H) (15'9" x 9'6") ft 15 квадратен метар = 500cm(W) x 300cm(H) (16'5" x 9'10") ft 16 квадратен метар = 500cm(W) x 320cm(H) (16'5" x 10'6") ft
Ако ви треба 5 квадратни метри mural позадина, ве молиме изберете "квантитетот 5" тука.
Производ Show (Прикажи) >>
5 Достапен Материјал
1. Сите материјали е иста цена , може да се слободен избор тоа . Ви благодариме!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
16 стандардна големина се достапни : available :
1 квадратен метар = 140cm(W) x 70. Површина : (2. Имитација На Кожа
Крои Метод : Таму е околу 1-2 сантиметар преклопуваат дел. Според ширината на секој панел на тапет,обележете го вертикални линии на ѕидот.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1 : ми треба 1 сет на mural позадината, големината е 3m ширина и 2. Четка на лепило на грбот на секој панел на позадината и марк цел на нив. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Ве молиме додадете екстра 0. Користете нож за да се намали од вишокот на дел околу штекер. И кора исклучите се преклопуваат делови Пример :
Слика илустрира : се Подготват потребните алатки : Лепак,Четка,Ролери,Scraper,Владетел,Нож,крпа/Сунѓерот Чистење на ѕидот и бидете сигурни дека вашиот ѕид чиста и рамна. Залепете го на ѕидот и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за да се исчисти лепак overflow. Водоотпорен Свила Платно
3. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина и материјал, ќе се даде приоритет на испорака.77 Квадратни метри . И четка лепак на ѕидот прво. Таа не можеше да се стави рамо до рамо. Користете scraper да се направи позадина станот. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате.
Предмет Бр. Дел 1 треба да бидат опфатени со дел 2. Ве молиме да користите владетел и нож за да се намали позадината во средината на преклопување дел.

Карактеристики на стоката

Димензии:
1 M2
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Бренд Име:
jiadou
Број На Модел На:
MU1409
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Тип:
Текстилни Позадини
Шема:
Yes
Стил:
Пастирски
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат