.

.

New
Најдобра Цена 2 парчиња Копчиња Контролер и Мини Ресивер RF Безжичниот Далечински Управувач Приемник Еден Прекинувач Реле за Далечинска Контрола

Најдобра Цена 2 парчиња Копчиња Контролер и Мини Ресивер RF Безжичниот Далечински Управувач Приемник Еден Прекинувач

DEN 678.00
DEN 753.12

Количина на стоки
Достапно

Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
Safe 315/433 MHz RF Безжичниот Далечински Управувач Светлина Switch DC12 V Mini10 A
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот
12v 10 A RF безжичниот далечински управувач switch предавателот и приемникот систем
Карактеристики :
1. Куфер маска, водоотпорен влага и доказ dustproof
2. Мини големина, лесно да го инсталирате во скриен
3. Фиксна шифра кодирање, Стабилна
4. Pin може да се прилагодливи, со користење на Многу Флексибилен
5. 0~200m(отвори место)
Примена опсег :
Гаражни врати, влезот стража, на отворање и затворање на автомобил, камион, измените на Безжични видео и врата, светло /светилка безжичен далечински управувач, на безжичниот далечински управувач за контрола на Домашни уреди, апликацијата префрлување, windows, Електрична Контрола на Заклучување итн.
Спецификација :
Работен напон : 12 V
Работат на струјата : 8.9 МА
Макс оптоварување тековната : 7-10 A
Големина : 35*32*17mm
Добиете чувствителност : -95d Bm
Работна фреквенција : 315 MHZ/433 MHZ (Default 315 MHz)
Кодирање тип на : Фиксен кодот
Работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : Притиснете едно копче Работи /НА. Олабави вашиот прст на истото копче Стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Авто -заклучување/Self-Latched : Притиснете едно копче за едно време работи/НА. Притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. Еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач.
Ве молиме да забележите дека :
Тука е 1*1 CH и 2*2 копчиња на далечинскиот управувач. Можете да изберете сите работи начин на кој можете да изберете, ќе мора подобро да изберат Бутване или авто-заклучување, па сите копчиња се користи .
Пакување листа :
1x Receiver
2x Transmitter (Батеријата не се вклучуваат)

Карактеристики на стоката

боја:
DC12V 315MHZ, DC12V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU6958
Карактеристики:
12V мини Далечинска контрола
Гаранција:
Нови
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат