.

.

New
Нови OBD Автомобил Цртичка Cam DVR Видео Рекордер одговара за Мерцедес Бенц GL/M/R/ X164/164/251 со OBD Поврзете кабел

Нови OBD Автомобил Цртичка Cam DVR Видео Рекордер одговара за Мерцедес Бенц GL/M/R/ X164/164/251 со OBD Поврзете

DEN 3600.00

Количина на стоки
Достапно


3, максимален проширување со 2 GB DDR2 / DDR3 меморија. Возење рекорд/Звук на снимање/видео запис. Копчето : вклучете(притиснете кратко време), исклучете(притиснете долго). ви благодариме
.Поврзете кабли
3.
5, висока-перформанси обработка на слика мотор, поддршка WDR технологија, amblyopia класа.Автомобил DVR Цртичка Камера( автомобил Дигитален Видео Запис Домаќин )
2. Микрофон : Звук функција
4.
Копчето За Функција Опис :
1.Упатство
Answer : ___________________________ Note : По нарачате,ве молиме запомнете да ми кажете на вашиот автомобил Вин број, вид,година. Резолуција : 1080 P
7. Движење Откривање
кога автомобил DVR е вклучено, кога постои промена во предниот дел на екранот, тоа ќе започнете да снимате,ако ништо не се случи e d повеќе од 15 S , автомобилот DVR е стопирате да снимате, додека на екранот се менува. Изглед : Мини скриени тип
6. LED Светло : Автомобил DVR податоци рекордер работниот статус индикатор.0, поддршка максимална 32 G мемориската картичка. HD Ноќ Визија 1080 P,12 милиони пиксели
7.
Пакет листата :
1.
4, поддршка за high-definition видео, текст, максимална поддршка за 1080 P. Вид : Еден Камера со Една леќа
5.3а Интерфејс
8, H. Систем за рано Предупредување на Возило работи песна отстапување
6. WDR Сет
WDR широк динамички рударство може да се пополни светлина за да направи видео може да се видат во многу темно средини
Апп УПОТРЕБА Покаже :
Поддршка на iphone | Андроид
Мобилен телефон поврзете Автомобил DVR преку Wi Fi
W i F i : CYHY
Wi F i P assword : 12345678
СТАН Слика покаже :
Поддршка автомобил листата :
Ако вашиот автомобил тип не е на листата,ве молиме контактирајте со нас да ни кажете на вашиот автомобил VIN,видот и годината на вашиот автомобил и chasis,ние ќе ги провери тоа за вас. Широк Агол 170 степен. Име : Автомобил DVR Автомобил Посветен возење снимач
2.
OBD Автомобил Цртичка Cam DVR Видео Рекордер одговара за Мерцедес Бенц Класа GL/M/R/ X164/164/251
GL 164(2007-2012 Година)
М X164(2007-2012 година)
Р 251(year2007-2014)
ова е OBD Поврзете кабел,ако треба commom кабел или AV-out cable,ве молиме оставете порака по ред.шасија или боја на внатрешноста. Снимање агол : 170 ° степен
4.
6, поддршка за LCD / ТВ екранот излез
7, поддршка HDMI V1.
слика покаже на инсталација,повеќе кул,поубави и повеќе совршена!
Технички Спецификации :
1.
C ar DVR звук стандардно е : mute , може да се претвори за звучна снимка на мобилен СТАН. Поддршка АПЛИКАЦИЈА за i OS,Android
2.
2, вградени менаџмент на енергија модул, ниска потрошувачка на енергија.
12, поддржува безжична Wi-Fi интерфејс. Копчето за ресетирање : Притиснете на ова копче ќе го ресетирате Автомобил Возило за патување податоци recorder. SD мемориска картичка : instore видео датотеки. Гравитацијата сензор( G-сензор )
кога c ar G-Сензор е предизвикана, на снимање на видео, ќе бидат заклучени за да бидат заштитени. Функцијата на копчето :
Во жариште на владата : кога автомобил DVR во нормален снимањето, Притиснете кратко за да внесете итен снимањето, притиснете долго ќе престане
снимање и ќе се промени на ТВ режим;
во ТВ режим : притиснете кратко за да го start / прекинете со снимањето, притиснете долго може да се промени за да се wifi режим. Функција : Ноќно зајакнување на
7.
9, поддршка на аудио декодерот
10, подршка за JPEG
11,поддршка на мемориски контролер SD3. Меморија C apacity : Стандардна конфигурација 16 G (изборен 16 G, 32 G)
ПРОЦЕСОРОТ Главните технички параметри се воведе :
1, висока-перформанси 32-битен процесор, клокнат во доаѓаат на работа 432 MHz, интегрирани со високи перформанси DSP.
Јазична поддршка :
Англиски (Австралија, Канада, Велика Британија, сад), Кинески (Едноставен и Традиционален, Хонг К ong Традиционалните), француски (Канада, France), германски, италијански, Јапонски, корејски, шпански (Мексико, Шпанија), арапски, руски
Производи Функција :
1 : Со WIFI,да се поврзете со мобилен телефон,може да се види возење рекордер во секое време.

Карактеристики на стоката

Sd Мемориска Картичка:
16G, 32G, Ниту еден
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,SD/MMC,WI-FI,Micro SD/ТФ
Собранието На Чекање:
По Вчитувањето На Машина Со Интегрирана
Батеријата:
Отстранлив
OSD Language:
Кинески (Поедноставен),Шпански,Руски,Италијански,Кинески (Традиционалните),Арапски,Француски,Јапонски,Германски,Русија,Англиски,Корејски
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MPEG-4,MOV
Бренд Име:
plusobd
Специјални Функции:
Wifi Функција,SD/MMC Картичка,Анти-Вибрации,во Реално Време Надзор,Широк Динамички Опсег,Циклус за Снимање,Автоматски Баланс на Белата боја,G-sensor,Цикличното Снимањето,Ноќ Визија
Видео Кодот:
H. 264
Агол На Гледање:
170°
Траење На Батеријата:
енергија од автомобил
Слики Сензор:
Sony CCD
Број На Леќи:
1
GPS logger:
Надворешни
Пиксели:
1200Mega
Оригиналниот Пакет:
Yes
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Екран На Допир:
No
Големина На Дисплеј:
користете mobilephone
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
мачка typr:
GL/M/R/ X164/164/251
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат