.

.

New
Восок Печат Печат Топење Лепак Пиштол За Поштенски Марки Плик Покани

Восок Печат Печат Топење Лепак Пиштол За Поштенски Марки Плик Покани

DEN 613.92

Количина на стоки
Достапно


Опис :
Восок Печат Печат Топење Лепак Пиштол За Поштенски Марки Плик Покани
Built-in security Осигурач, автоматски термостат со цел да се спречи прегревање .
Греење до брзо, само треба 3-5 минути.
Независно од напон флуктуација граница, помеѓу 100-240 W може да се користи нормално.
Погоден за хоби, занает проекти, свадба и партија покани.
Идеални за украсување коверти, парцели, покани
Како да го користите :
Притисни печат восок во цевката на пиштолот од својата Опашка.
Приклучете во струја , греење печат восок пиштол за 3-5 минути.
Затворање на прекинувачот, чкрапалото, контрола на восок содржина.
Притиснете надолу на запечатување восок печат, и тоа е во ред.
Напомена :
кога се работи, температурата на лепак пиштол ќе поголема од 150 ° C, не да се допре.
Поставени надвор од дофат на деца.
Користете дијаметар 11-11.5 mm запечатување восок се држи директно .Доколку големината не е натпревар, запечатување восок може да counterflow, предизвика оштетување на лепило пиштол.
Бидејќи на лепак пиштол е употребата на висока температура керамички греење на елемент, ако не се користи во текот на 15 минути, ве молам, отсечени напојување .
Пакет се вклучени :
1 x Восок Печат Печат Топење Пиштол
Детали слики :

Карактеристики на стоката

DIY Материјали:
Електрични
Бренд Име:
RERAS
Број На Модел На:
за печат
Неодамнешно

Купувачи како што сакаат